Alucra'da Tek Gündem Nüfus

Ana Sayfa » Güncel Haberler » DERNEKLERE BEYANNAME UYARISI

DERNEKLERE BEYANNAME UYARISI

Bilindiği üzere, derneklerin, gelir-gider işlemlerini ve diğer bilgilerini içeren DERNEK BEYANNAMESİ' ni 5253 sayılı Dernekler Kanunu'nun 19. maddesi ve Dernekler Yönetmeliğinin 84. maddesi uyarınca her yılın Nisan ayı sonuna kadar dernek ve birliklerin yönetim kurulu başkanları tarafından doldurularak Mülki İdare Amirliğine verilmesi gerekmektedir.

 
 
 
DERNEKLERE BEYANNAME UYARISI

Şubeler beyannamelerin birer örneğini bağlı bulundukları dernek merkezine, Kamu yararına çalışan ve şifre alarak e-dernek kapsamında internete girecek

derneklerin birer suretini de yine İl Dernekler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.
2010 yılı beyannameleri doldurulurken, 2009 yılı beyannamesiyle karşılaştırılarak, defter ve kayıt bazında doğru şekilde tanzim edilecek, derneklerin iktisadi

işletmesi ile yurt, pansiyon spor salonu vb gibi eklentilerine ilişkin bilgiler de tam ve doğru bir şekilde bu forma işlenecektir. Hazırlanan bu beyanname formunun

doğruluğu da, yönetim kurulu tarafından karar altına alınacak, Kamu Yararına çalışan dernek statüsünde olan dernekler ile geliri 2009 yılı için 100.000,00TL

üzerinde olan demekler ayrıca dernek beyannameleri ile birlikte iç denetim kurulu raporunu da Mülki Amirliğe ibraz edeceklerdir.
 
2010 yılı beyannamelerini, kaymakamlıklara veya valiliğe, belirtilen süre içinde vermeyen Dernek Başkanları, Demekler Kanunu'nun 32. maddesinin (I) bendine göre idarî para cezasıyla; beyannameleri bilerek gerçeğe aykırı olarak verenler ise, yine aynı yasanın ilgili hükmünce ağır para cezası ile cezai-adli işleme tabi tutulacaktır.
 
Söz konusu para cezaları Dernek Başkanlarını ilgilendirdiğinden, Yönetim Kurulu Başkanlarının mutlak surette beyannamelerini zamanında vermeleri menfaatleri icabıdır.
 
Bilindiği üzere demeklerin yıllık beyannamelerini verme dönemi 1 Ocak itibariyle başlayıp Nisan ayının sonuna kadar devam etmektedir.
 
Ancak "Yıllık Beyannamelerin" valiliklere genelde Nisan ayında topluca verilmesi hem idarede yoğunluğa neden olmakta hem de Beyannameyi veren derneklerimiz açısından zaman kaybına neden olmaktadır.
 
Bu çerçevede daha önce şifre alan dernekler, mevcut şifreleriyle giriş yaparak beyannamelerini doldurabileceklerdir. Şifresi olmayan dernekler de www.dernekler.gov.tr web adresinden "e-dernek Kullanıcısı Olmak İstiyorum" linkini kullanarak şifre alabilirler. Aldıkları bu şifre ile sisteme giriş yaparak beyannamelerini internet üzerinden doldurabilir ve beyannamenin çıktısını İl Dernek Müdürlüklerine teslim edebilirler. Dolayısıyla "Beyanname" verme konusunda derneklerin son güne kadar beklemeden, yukarıdaki işlemleri süratle yapmaları gerek idare gerekse dernekler açısından ciddi rahatlıklar sağlayacaktır. Bu beyannamenin Mülki İdare Amirliğine teslim süresi 2010 yılı Nisan ayı sonuna kadardır.

İl Dernekler Müdürlüğü
 
25 Mart 2010 Perşembe 11:35
Okunma: 907
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1791 - The Observer'ın (dünyanın ilk pazar günü gazetesi) ilk sayısı yayımlandı.
1859 - Mekteb-i Mülkiye kuruldu.
1881 - Los Angeles Times'ın ilk sayısı yayımlandı.
1897 - Osmanlı Devleti ile Yunanistan arasında barış anlaşması imzalandı.
1918 - ABD başkanı Woodrow Wilson, I. Dünya Savaşı barış görüşmeleri için Versay'a geldi. Başkanlığı sırasında Avrupa'ya gelen ilk ABD başkanı oldu.
1920 - Ankara'da maaşlarını alamayan öğretmenler ilk kez grev yaptı.
1927 - Cumhuriyet döneminin ilk kâğıt paraları tedavüle çıkarıldı.
1929 - Türk parasının değerini yükseltmek için alınacak önlemlerle her yerde yerli malı kullanılmasını hedefleyen bir kararname yayımlandı.
1933 - Eskişehir Şeker Fabrikası kuruldu.
1943 - İnönü-Churchill-Roosevelt arasında Kahire Konferansı yapıldı.
1945 - ABD Senatosu 65'e karşı 7 oyla BM'e katılma kararı aldı. (BM, 24 Ekim 1945'de kuruldu).
1945 - İstanbul'da komünizm karşıtı gösteride, Tan, La Turquie, Yeni Dünya matbaaları, Berrak ve ABC kitapevleri tahrip edildi.
1945 - Tan Olayı gerçekleşti. Tan gazetesi milliyetçi kesim tarafından saldırıya uğradı ve yağmalandı. Olaydan sonra gazete yayın hayatına son verdi.
1955 - Türkiye'de ilk elektrikli tren, İstanbul'da Sirkeci-Halkalı arasında çalışmaya başladı.
1961 - İngiltere'de doğum kontrol hapları serbestçe satışa çıkarıldı.
1980 - Rock grubu Led Zeppelin dağıldıklarını açıkladı.
1981 - ABD başkanı Ronald Reagan CIA'nın ülkedeki casusluk faaliyetlerine izin vererek örgütün yetkilerini genişletti.
1981 - Danışma Meclisi Başkanı Sadi Irmak "Askerler kışlaya dönmenin hasreti içinde" dedi.
2000 - Yatağan Termik Santrali'nde üretim durduruldu. Santral filtresiz çalıştırıldığı için Yatağan halkını zehirliyordu.
2002 - BM Güvenlik Konseyi Irak'ın "gıda karşılığı petrol" programını altı ay uzatma kararı aldı.
2009 - Hükümet kararnamesi ile Türkiye'ın İlaç fiyatları inecek. Orijinal ilaçlarda %40, jeneriklerde %20, KKİ nedeniyle %13 oranında inecek. Pazar payına göre ortalaması %50 civarı.
 
Süper Loto
01.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu101823343650
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber