Ana Sayfa Güncel Doludereliler Yaz Kış Köylerini Unutmuyor

Doludereliler Yaz Kış Köylerini Unutmuyor

Alucra Doludere Köyü Derneğinin dördüncüsünü organize ettiği etkinlik geçtiğimiz hafta gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2018 Cumartesi 17:26
Doludereliler Yaz Kış Köylerini Unutmuyor

Alucra Doludere Köyü Derneğinin dördüncüsünü organize ettiği kış ziyaretine köyün gurbetteki gençlerinin yanında ilçemiz bürokratlarıda katıldı.

Geleneksel hale getirilen kış ziyaretinde Doludere Köyü Dernek yöneticileri, özellikle köy gençleri ve köylülerin katılımının yüksek olduğu programda ilçe mülki amiri ve daire amirlerinde ilgi gösterdi.

Programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Ali Ünver yaparken, selama konuşmasıda İlçe Kaymakamı Hulusi Teke, gerçekleştirilen bu programın genç kuşakların köylerini unutmamaları için çok önemli olduğunu, gelenekselleşmiş programda emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini iletti.

Programa İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Canikli, Ak Parti İlçe Başkanı Yalçın Eker, İlçe Özel İdare Müdürü Adem Soysal, İlçe Emniyet Müdür V. Birkan Erden, İlçe Jandarma Komutanı Hikmet İlhan katıldılar.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden proğram yemek ikramıyla sona erdi.

YORUMLAR
 • yorum2018-01-16 01:38:18İbrahim Kökçü

  Sayın Yasin Bey ben daima yazdıklarıma ve söylediklerime inanan ve arkasında duran biriyim,Doludereli olmak bir sevda işidir herkes kendi köyüne aşıktır herkes kendi köyünün delisidir canlı yayın yazdığımda facebook üzerinden yazdım biz tv kanalı aracılığıyla yazmadım davul zurnanın ne işi var demişsiniz davul zurna bir halk kültürüdür ve karşılamalarda çok hoş bir seronomi eseridir.Evet biz Kabir ziyaretide yaptık hemde köyümüzdeki aile kabristanlığımızda kuranlar okundu dualar edildi bütün ecdadımız yad edildi yapanlardan Allah razı olsun.Ayrıca Doluderedeki her etkinlikten alucranın haberi var medyadan birebir hasbihal sohbetlerinden ta aylar öncesinden herşey planlandı sağolsun.

 • yorum2018-01-12 12:15:33Yasin Erkoç

  Yorumları okudum. Sayın İbrahim Kökçü bey diyor ki resmen Doludere'yi gömdünüz.Okuduğum yorumlarda kimsenin Doludere yi gömdüğü yok sadece küçük bir yergi var.Facebook tan canlı yayını kim gördü, aktepe belençayır da çalan davul zurnanın sesini kim duydu.Lütfen Alucralı nın aklı ile alay etmeyiniz.Alucra sılayı rahim değil mi?Madem kabir ziyareti için geldiniz davulun zurnanın ne işi var dimi....İbrahim kökçü bey yazdıklarınızla inanın tezata düşmüşsünüz.İnşaallah 5.Sılayı rahim gezisinde sizleri Alucra nın merkezine sizleri bekleriz.Gelin hasbihal edelim...

 • yorum2018-01-12 02:03:28İBRAHİM KÖKÇÜ

  O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR,GİTMESEKTE KALMASAKTA O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR Hepimiz çok isteriz köyümüze her zaman gidelim diye ama işte her daim işlerimizden fırsat bulamıyoruz ama her bulduğumuz en uygun zamanda yaş kış demeden silayi rahimi ALUCRAMIZI KÖYÜMÜZÜ TOPRAKLARIMZI ziyaret ediyoruz ELHAMDÜLİLLAH rabbim bana ve benim gibi düşünen herkese nefes aldığımız müdddetçe bizi alucramızdan köyümüzden ayırmasın AMİN.

 • yorum2018-01-12 01:57:41İBRAHİM KÖKÇÜ

  Yani anlayacağınız bizim işimiz reklam değil biz silayi rahim yapmaya,ahirete göç etmiş tüm ecdadımıza dualar etmeye,yeni nesile köylerini tanımalarını,sevmelerini birlik ve beraberlik içerisinde olmanın mutluluğunu yaşatmak için köyümüze gidiyoruz Alucra meydanında dik oynamak yerine Alucra meydanlarında dik yürüyoruz esnafla hasbahal edip alışveriş yapıyoruz Alucradan kopmadık çünkü bağımız çok büyük bir kan bağımız var Değerli tüm alıcralı doludereli iş adamları abilerimiz vafımız aracılığı ile her zaman alucranın alucralının yanındadır merak etmeyin en güzeli hizmetler için projeler üretmektidirler.Bizlere okul yıllarında öğrettikleri en güzel şiir ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA

 • yorum2018-01-12 01:47:28İbrahim Kökçü

  Sevgili Arkadaşlar yorumlarınıza baktım resmen Doludereyi resmen gömdünüz Biz Alucrayıda seven Alucralıyada seven destekleyen her daim onların yanında olan bir köyüz Sevgili Dernek Başkanım Ali Ünver önderliğinde 4.üncüsü düzenlenen bu kış gezimizde yine sağolsun bizi yanlız bırakmayan bürokrarlarımıza,komutanlarımıza sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ederiz.İnanın Doluderelilerin köylerine silayirahim için geldiklerini sağır sultan bile duydu nasıl haberimiz olmadı dersiniz çok şaşırdım Aketepenin girişindeki büyük caminin önündeki Bekleyen konvoyun içli içli çalan DAVUL ZURNANIN SESİ ayrıca sağolsun DURSUN MUTLU abimizin facebook üzerinden canlı canlı yayın YAPTIĞI BİR GEZİYDİ

 • yorum2018-01-10 02:10:31Kıbrıs ŞEN

  DOLUDERE İŞADAMLARINDAN ALUCRAYA CİDDİ BİR YATIRIM BEKLİYORUZ.GELİP GİTTİKLERİNDEN DAHİ HABERİMİZ OLMADI.YATIRIM KALICI VE İLERİYE YÖNELİK OLMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZDİR.

 • yorum2018-01-09 12:20:02Erdem Ekşi

  Yasin Erdoğan yeter artık. Doludere Doludere dinlemekten bıktık senden. Doludere nin gençlerini neden Alucra meydanına davet edipte bir Alucra Diki oynamadınız.Geldiler gittiler kimsenin haberi olmadı.Yasin efendi olmuyor.Artık seni konuşturmam haberin olsun.Sen benim yanımda bir Doludere deee :))))) ben sana sorayım...

 • yorum2018-01-09 11:16:19Hakan Akılcı

  Doludere gençleri her sene Doludere Köyünu ziyaret ediyorlarmış.Acaba neden Alucra nın içine uğramıyorlar.Sılayı Rahimse ilçesi nide gezerler.Doludereliler Alucradan çok kopuklar.

 • yorum2018-01-08 08:00:30İbrahim KÖKÇÜ

  Kelkit vadisinin incisi,Alucranın gözbebeği güzel köyüm Doludere Köyümün güzel insanlarına çok teşekkür ediyorum.Dernek başkanım Ali Ünver beye,değerli yönetim kurulu üyelerine,köyde herşeyi mükemmel hazırlayan başta muhtarımız Halil Bozkuş'a kayınpederim Pala Ömer Kaya'ya telefonuyla bize programı canlı aktaran Dursun Mutlu'ya Fotoğraf ve video çekimleriyle duayen gazetecimiz Mevlüt Esgün abime sonsuz teşekkür ediyorum.Doludereli hem köyüne hemde köylüsüne her daim sahip çıkandır.Darısı diğer yapılacak Sılayirahim gezilerine inşallah

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber