Ana Sayfa Güncel Dünyanın En Güzel Mavi Yolculuk Rotasını Alaturka Keşfedin

Dünyanın En Güzel Mavi Yolculuk Rotasını Alaturka Keşfedin

Muhteşem bir tatil düşüncesi güdenler için Mavi yolculuk akla gelen ilk fikirdir.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2016 Pazartesi 20:57
Dünyanın En Güzel Mavi Yolculuk Rotasını Alaturka Keşfedin

Eşsiz güzellikleriyle dikkat çeken ülkemiz, muhteşem deneyimlere ilk adımı atabileceğiniz güzellikleri size sunuyor. Birbirinden güzel koylarda geçireceğiniz zaman tüm yılın yorgunluğunu unutturacak ve mükemmel bir deneyim yaşamanıza olanak sağlayacak.

Mavi yolculuk, Türkiye’de son dönemlerin popüler tatil organizasyonları arasında yer alıyor. Şehrin gürültüsünden sıkılan insanların tercihi konumunda bulunan mavi yolculuk, huzurlu ve sakin bir deneyim yaşamak isteyenlerin yakından ilgilendiği konuları oluşturuyor. Stresli geçen bir çalışma temposunu yalnızca 10-15 günlük sürede atmaya çalışan insanlar, kalabalık ortamlara nazaran daha sakin ve sessiz alanlarda tatil yapmak için araştırmaya koyuluyor. Bu araştırmaların sonucunda ise bir çok insan mavi tur organizasyonlarına katılmaya çalışıyor. Türkiye’de Ege ve Akdeniz kıyılarında sıklıkla gerçekleşen bu organizasyonlar büyülü bir dünyanın kapılarını ardına kadar açabileceği gibi huzurlu ve sakin bir ortam garantisini de sunuyor. Akdeniz şehirlerinin tamamı turizm destinasyonunda önemli bir yere sahip. Bölgede bulunan oteller hem kalabalık hem aşırı gürültülü. Bu gibi konaklama alanlarının yerine deniz yolu ile ulaşımın sağlandığı enfes koylarda gezinmek, insana daha cazip geliyor. Bu da mavi yolculukların önünü açıyor. Mavi yolculukta ihtiyacınız olan tek şey kiralayacağınız yatlar olacaktır. Bu yatları Alaturka Yatlar ile giderebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun konseptlerde belirlenmiş olan bu yatlar, size her türlü konforu sunacak nitelikleri taşıyacaktır. Klasik Türk guletleri, motorlu yatları, küçük veya büyük yelkenli teknelerden bir tanesini tercih ederek yolculuğun ilk adımını gerçekleştirmeniz mümkün. Konfor anlamında dilediğiniz tüm özellikleri bulabileceğiniz Alaturka, aynı zaman da geniş güverteli yatları ve damak zevkinize uygun yemekleriyle de sizi şimartmaya yetecektir. İhtiyacınız olan güzellikleri yaşamanız için size uygun imkanları sunacak olan Alaturka, Ege ve Akdeniz kıyılarının tamamında hizmet veren yapısıyla biliniyor. Kekova, bu hizmetleri bulabileceğiniz alanların başında kendine yer buluyor.

Her bir noktası ayrı bir cennet bahçesini anımsatan Antalya, tarihi ve doğal güzelliklerine ek olarak kültürel yanlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Kekova, bu tanıma en uygun alanların başında kendine yer buluyor. Dünyanın en etkileyici bölgesi olarak kabul edilen Kekova, mükemmel antik eserleri, su altında kalan antik şehirleri ile kitle turizminden uzakta eşsiz bir görsel güzelliği size sunuyor. Kekova kiralık yat firması olarak tercih edebileceğiniz Alaturka ile bölgenin tüm güzelliklerini ayrı ayrı yaşayabilirsiniz. 1990 yılında koruma altına alınan Kekova’da dalış gibi sportif faaliyetlere izin verilmiyor. Altı cam tekneler ile gerçekleştireceğiniz gezilerde Kekova antik kentinin tüm güzelliği ayaklarınızın altına serilmiş olacak. Dünyanın en önemli mavi yolculuk rotalarından birisi olarak kabul edilen Kekova, yapacağınız eşsiz yolculuk sayesinde size özel bir takım fırsatları da getirecektir. Sakin bir koyda mavi deniz ile yeşil ormanların tam birleşme noktasında bulunan Kekova koyu, Likya uygarlığının sular altında kalan örneğini gözler önüne seriyor. Bu gibi tarihi ve antik güzellikleri sayesinde dünyanın en önemli mavi yolculuk rotası olan Kekova, tekne turları bakımından da son derece önemli bir rotayı barındırıyor. Akdeniz sahillerinin en güzel örneği olarak yansıtılan Kekova, Kaleköy, Üçağız, Simena, Teimussa ve Tersane koylarıyla da bağlantılı olduğundan bir bütün olarak görülüyor. Denizcilerin vazgeçilmeyen rotaları arasında yer alan bu bölge aynı zaman da muhteşem bir güzelliği de size yansıtacaktır. Günümüzde batık şehir olarak bilinen Kekova, Akdeniz’in en etkileyici bölgelerini oluşturuyor. Yaklaşık 2 bin yıllık köklü bir tarihe sahip olan bu bölgede mezar kalıntıları da ilginizi çekecek. Bölgeye yapacağınız mavi yolculukta Rodos şövalyelerinin yaptığı kaleyi görebilir, eşsiz harikalığına şahitlik edebilirsiniz. Bugün ki adıyla Kaleköy olarak bilinen Simena ise ayrı bir güzelliği size yansıtacaktır. Burada batık şehri ve antik kalıntıları görülmeye değer. Kayalara oyulmuş tiyatro ve surlar gerçekten görülmeye değer alanları oluşturuyor. Tarihin ve gündelik yaşamın iç içe geçtiği Kekova’da yapılabilecek en keyifli aktivite ise seakayak. Tek kişilik ya da çift kişilik hızlı giden kano da diyebileceğimiz seakayaklar ile küreklere sarılıp bölgenin tüm güzelliğini keşfedebilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse Kekova dünya üzerinde gerçekten çok önemli bir tatil bölgesi olarak göze çarpıyor. Bölgeye ulaşımın deniz yolu ile sağlanıyor olması hem mavi yolculukların önemli rotası haline dönüşmesine hem de el değmemiş tarih, kültür ve doğanın kendini korumasına yardımcı olmuş. Sizin yapmanız gerekense bu güzelliğin keyfini sürmek olacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber