Ana Sayfa Güncel Dünyanın En Zor işi: Cadde Asfaltlamak!

Dünyanın En Zor işi: Cadde Asfaltlamak!

Beyoğlu Belediyesi, Üst Baruthane Caddesi'nde büyük bir başarıya imza atarak, aylar süren çalışmaların ve birkaç denemenin ardından yol yenileme çalışmalarını tamamlayabildi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2010 Cumartesi 23:08
Dünyanın En Zor işi: Cadde Asfaltlamak!

Dörtyol'dan Ağaçlaraltına inen caddede esnaf ve semt halkı, yaz aylarında başlayan çalışmaların neden aylarca sürdüğünü anlayamasa da mahalle muhtarları cadde üzerine astıkları afişlerle çalışkan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a gönülden teşekkür etti.

Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli'nin hizmete girmesiyle trafik yoğunluğu artan Üst Baruthane Caddesi, vatandaşın şikayetlerine rağmen yıllarca üzerindeki çukurlarla hizmet etti. Yaz aylarında sorunun asfalt yamalarıyla çözülemeyeceğinin farkına varan belediye yetkilileri cadde üzerinde kapsamlı bir kaldırım ve yol çalışmasına başladı. Önce yol kazıldı ve haftalarca esnaf kan ağlarken taş döşenmeye çalışıldı. Sonra çalışmalar yarım kaldı ve haftalarca yol kullanılamaz bir halde tamamlanmayı bekledi.

Semt halkının sabrı tükenmeye başladığı anda da döşenen taşlar kaldırıldı ve yola, üzerinde çizgiler olan Avrupai görünümlü asfalt döküldü. Fakat yine sorunlar bitmedi, kanalizasyon kapakları çukurda kalmıştı. Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri ekipleri, yoğun çalışmalarının arasında büyük zaman ayırarak lögarlardaki hataları düzeltti.

Kültürel ve sosyal etkinlikleriyle Türkiye çapında büyük başarılara imza atan Beyoğlu Belediyesi'nin yol yapımında bu kadar aciz duruma düşmesi, fen işlerinin emanet edildiği isimlerden hesap sorulması gerektiği şeklinde yorumlanırken yeni bitmiş yolda hala arabanızla çukura düşebiliyor olmanız hayret uyandırıyor.

Hakan Hastaoğlu
Alucrahaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber