Ana Sayfa Genel Eğribel Geçidi Tarih Olacak

Eğribel Geçidi Tarih Olacak

Giresun Valisi Hasan Karahan, yapımı devam eden Eğribel Tünelinde incelemede bulundu.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 12:05
Eğribel Geçidi Tarih Olacak

Muhtarlar toplantısına katılmak üzere 20 Mart 2017 Pazartesi günü, Çamoluk ve Alucra ilçemizi ziyaret eden Vali Karahan, toplantı öncesi  Eğribel Tüneli yapım çalışmalarını da yerinde inceleyerek, son durum hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
Yüklenici firma yetkilileri; tüneldeki çalışmaların çift yönlü olarak ilerlediğini belirterek, %50’si biten ve her birinin uzunluğunun 5 bin 900 metre, toplam da 11 bin 800 metre olan tünellerin şu an itibariyle çift taraflı olarak yaklaşık 3 bin metrelik bölümün açıldığını bilgisini verdi. Yetkililer, tünellerin Tamdere girişi ve Asarcık çıkışı olmak üzere her iki ağızda da kazı destek çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini sözlerine ekledi.
 
Türkiye’nin en büyük üçüncü, Karadeniz Bölgesinin ise ikinci en uzun tüneli olarak inşa edilecek tünelin ilimizi İç Anadolu Bölgesine bağlayacağını ve aynı zamanda Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar arasındaki ulaşımını da rahatlatacağını belirten Vali Karahan, tünelde çalışmaların aksatılmadan devam etmesini istedi.
 
Tünelin hizmete açılmasıyla yüksek rakımdan dolayı kış aylarında aşırı kar yağışı ve buzlanmanın yaşandığı Eğribel Geçidi'nin tarihe karışacağını ifade eden Vali Karahan, bölgemizi iç bölgelere bağlayacak olan Eğribel Tüneli hizmete girdiğinde, İlimize sosyal, ticari birçok katkısı olacağını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
  • yorum2017-03-22 02:11:18Gurbetçi Alucralı

    Alucra bir geçiş güzergahı değil. Sadece yazları gurbetçiler geliyor oda dere yolundan Şebinkarahisar'dan. İlimize havalimanı yapıldı ama arabayla ulaşım daha çabuk, hastası olan bir kişi önce, Şebine sonra Şiran, Kelkit ve Gümüşhane'ye götürüyor çünki daha çabuk gidiliyor ve ulaşımı kolay. yani anlayacağımız bizi Giresun'a bağlayan sadece Giresun'un ilçesi olmamız. onun için il olmayınca ilçe neye yarar, yol olmayınca tünel neye yarar. Alucra kendi yağında kavrulmaya yüz tutmuş bir kasabadır.

  • yorum2017-03-21 11:42:33Alucralı

    Eğribel tüneli Alucraya bir katkı saglamaz ama Kurtbeli yolu yapılıp tren yoluda yapılırsa Alucra gelişir, olmaz demeyin Hukumet Artvin üzerinden tren yolunu dogu karadenize getirmeyi planlıyor. Burda Alucranın önde gelen siyasetcileri lobi yapması gerekir.

  • yorum2017-03-21 06:36:59Huseyin bayiroglu

    Emeği gecen herkesten ALLAH razı olsun çalışanlara ALLAH im yardım etsin kaza bela göstermesin INSALLAH

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber