Ana Sayfa Güncel EĞRİBEL TÜNEL ÇALIMI

EĞRİBEL TÜNEL ÇALIMI

Karadeniz'i Anadolu'ya bağlayacak 4 ayrı tünelin Trabzon ve Rize üzerinden inşasına yakın zamanda başlanacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2010 Çarşamba 08:27
EĞRİBEL TÜNEL ÇALIMI

Giresun'u İç Anadolu'ya bağlayan Dereli, Şebinkarahisar karayolu üzerindeki Eğribel tünelinin yapımı yılan hikayesine dönerken Ulaştırma Bakanlığınca Doğu Anadolu ve İç Anadolu'yu birbirine bağlayacak 4 ayrı tünelin Trabzon ve Rize üzerinden inşasına yakın zamanda başlanacağı öğrenildi.

Hazırlanan 4 ayrı tünel projesinin Ovit tüneli,Kop tüneli,İspir tüneli Tortum tünelleri olduğu bildirildi. Bu tünellerle birlikte Karadeniz'in Doğu Anadolu bölgesine ve İç Anadolu bölgelerine bağlanmaları sağlanacak.

Karayolları 12.Bölge Müdürlüğünce hazırlanan projeler kapsamında yapılacak olan tünellerin 3 yıl içersinde tamamlanması bekleniyor.Ovit Tünelinin boyunun 20 km'yi bulacağı tünelle ilgilyi çalışmaların proje aşamasına geldiği bildirilirken,3 km uzunluğunda yapılacak olan Kop Tüneli ile birlikte Karadeniz sahil yolu ve şeridindeki limanların kuzey etek güzergahı ile İran kapısına bağlantısı sağlanmış olacak. 1.8 km uzunluğundaki Tortum tüneli ile bu bölgedeki yolun standardı iyileştirilecek. Erzurum-İspir karayolu arasında yapılacak olan 3.5 km uzunluğundaki İspir Tüneli ile de Erzurum-İspir arasındaki karayolunun standardının yükseltilmesi ve yolun kısaltılması amaçlanıyor.

GİRESUNLU SORUYOR BİZİM SUÇUMUZ NEDİR?

Giresunlu ise şimdi siyasilere ve hükümete şu soruyu soruyor; Eğribel Tüneli niçin yapılmaz? Yıllardan bu yana Giresun, Şebinkarahisar, Alucra arasında onlarca can kaybının yaşandığı bu bölgedeki insanlar ikinci sınıf vatandaşlar mı? Eğribel'e tünel yapılması o kadar zor mu? Eğribel Tünelinin yapılması için bizim ne yapmamız lazım? Bu soruların cevaplarının özellikle iktidar milletvekilleri tarafından cevaplandırılması isteniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber