Ana Sayfa Güncel Eğribel Tünelinde İlk Işık Nisan Ayında

Eğribel Tünelinde İlk Işık Nisan Ayında

Karadeniz'i, İç Anadolu´ya bağlayan önemli akslardan biri olan Eğribel Tünelinde, 2018 yılının Nisan ayında ilk ışığın görülmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2017 Pazar 19:56
Eğribel Tünelinde İlk Işık Nisan Ayında

Yapımı yaklaşık 2 yılı aşkın süredir devam eden Eğribel Tünelinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Gece-gündüz devam eden çalışmalarda toplamda 11 bin 800 metre olacak tünelde, 8 bin 150 metreye ulaşıldığı öğrenildi.

Devam eden çalışmalarla ilgili olarak edinilen bilgilere göre, tünel açma çalışmalarında kat edilen mesafe 4 bin 150 ve 3 bin 900 metre olurken her iki tüp tünel içinde 8 bin 150 metreyi bulurken, Nisan ayında tek tüpte ışığın görülebileceği belirtildi.

Tünelin tamamlanmasıyla, bölgedeki ulaşım sorununun bir kısmına çözüm olacağı gibi yapılması planlanan Pınarlar Tüneli ve diğer bağlantı yollarıyla birlikte ticaret, ekonomi, sanayi ve turizme önemli katkı sağlayacak. Yüklenici firma, 2015 yılında başlayan çalışmaların beklenen tarihten önce 2018 yılı içerisinde tamamlaması bekleniyor. 2015 yılının Nisan ayında başlayan tünel çalışmalarında ilk ışığın 2018 yılının Nisan ayında 3 yıl sonra görülebileceği ifade edildi. Kuzey ve Güney tünel girişlerinde devam eden tünel çalışmaları üç vardiyalı olarak ara vermeden devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber