Ana Sayfa Güncel Eğribel’e Tünel Yetmez, Yolda Lazım

Eğribel’e Tünel Yetmez, Yolda Lazım

Şebinkarahisar'da gezi ve incelemelerde bulunan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, "Kelkit Vadisi sahipsiz değil" dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2016 Pazartesi 20:39
Eğribel’e Tünel Yetmez, Yolda Lazım

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Eğribel Tüneli’nde çok yoğun bir çalışma görülmediğini ifade ederek, “Zaten 2016-2017 yıllarında tamamlanacak tüneller arasında da yok. Bir resmi olarak belirlenmiş bitirilme tarihi de yok” dedi.

Bektaşoğlu Dereli-Şebinkarahisar bağlantısının da, yüksek standartlı ticaret yolu olarak yapılmasını istediklerini belirterek, “Bunun yapılması halinde, İç Anadolu-Akdeniz Karadeniz’e ve oradan da Avrupa’ya deniz yoluyla Giresun Limanı üzerinden en kısa mesafeyle bağlanmış olacak. Mersin Limanı ve Giresun Limanı arasında kurulacak olan bir bağlantı ülkemize önemli bir ekonomik gelir kazandıracaktır.  Hükümeti böyle bir projelendirme yapmaya çağırıyorum” dedi.

Şebinkarahisar’da gezi ve incelemelerde bulunan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Kelkit vadisinin sahipsiz olmadığını ifade etti.

Milletvekili Bektaşoğlu, “Şebinkarahisar’ın sadece il hakkının geri verilmesi için değil, bütün sorunlarının çözümü için mücadele edeceğim. İlçe halkı ne gözümüzden, ne de gönlümüzden uzak. Onlar sahipsiz değil, bütün ilçelerimizin olduğu gibi onların da siyasi temsilciliğini üsteniyorum. Bundan sonra da sık sık onlarla olacağım” dedi.

Kelkit vadisindeki gezi ve incelemelerine CHP İlçe Başkanı Oktay Alp’i ziyaretle başlayan Bektaşoğlu, burada parti yöneticilerinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Burada konuşan ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Bektaşoğlu, “ilçenin, eğitim, sağlık, ulaşım, işsizlik, göç ve tarım ve hayvancılıkla ilgili çok sayıda çözüm bekleyen sorunları olduğuna dikkat çeken Bektaşoğlu, “1 Ekim’den sona TBMM’deki çalışmalarımda, konuşma ve önergelerimde bunları dile getireceğim. Mesela burada pek çok dalda doktorun olmadığını ve ameliyat yapılmadığını öğrendim Ayrıca Yumurcaktaş, Güvercinlik ve Akbelen köylerinin yol sorunu var” diye konuştu.

Eğribel Sadece Tünelle Geçilmemeli

Eğribel Tüneli’yle ilgili de konuşan Milletvekili Bülent Bektaşoğlu şunları söyledi: “Tünel de çok yoğun bir çalışma görünmüyor. Zaten 2016-2017 yıllarında tamamlanacak tüneller arasında da yok. Bir resmi olarak belirlenmiş bitirilme tarihi de yok. Biz Eğribel’in sadece tünellerle geçilmesini değil, Dereli-Şebinkarahisar bağlantısının da, yüksek standartlı ticaret yolu olarak yapılmasını istiyoruz. Bunun yapılması halinde, İç Anadolu-Akdeniz Karadeniz’e ve oradan da Avrupa’ya deniz yoluyla Giresun Limanı üzerinden en kısa mesafeyle bağlanmış olacak. Mersin Limanı ve Giresun Limanı arasında kurulacak olan bir bağlantı ülkemize önemli bir ekonomik gelir kazandıracaktır.  Hükümeti böyle bir projelendirme yapmaya çağırıyorum.”

Bektaşoğlu toplantının ardından ilçe başkanı Oktay Alp ile esnaf ve halk ziyaretleri yaptı.

Bülent Bektaşoğlu, Tamzara’ya da uğrayarak halkla sohbet toplantısı düzenledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber