Ana Sayfa Güncel Elektrik Kesintileri Esnafı Bıktırdı

Elektrik Kesintileri Esnafı Bıktırdı

Alucra'da uzun bir süredir gün içerisinde gelip giden elektrikler özellikle elektrikle çalışan esnafı isyan ettirdi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2010 Pazar 22:04
Elektrik Kesintileri Esnafı Bıktırdı

İlçemizde çok uzun bir süredir elektrik kesintisinin yaşanıyor olması ilçe halkını bıktırmış. Hatta geçtiğimiz hafta elektrik kesintilerinden dolayı ilçemizdeki bir markette buzdolabı motoru tutuşarak yanmıştır. Erken müdahele edilmesiyle bereket versin yangın büyümeden söndürülmüştür.

Elektrik ile çalışan sanayi esnafı ile internet kafe sahipleri de bu durumdan oldukca şikayetci. Bilgisayarların yanan güç kaynakları, elektrik gidip gelmelerinden bozulan beyaz eşyalar ve elektronik cihazlar ilçe halkını ve esnafını oldukça zor durumda bırakmıştır. Geçimleri elektrik enerjisiyle sağlayan bu esnaflarımızın derdine derman olunması için biran önce Çoruh Elektirik Dağıtım AŞ yetkililerinin ilçemize gelen elektrik nakil hattının bir başka hatla desteklenmesi gerekmektedir.

Özellikle geçen yılın çalışkanlığı ile dikkatleri üzerinde toplayan ve yılın bürotratı seçilen TEDAŞ İl Müdürü Köksal ÇAMALTI'ya ilçemizin bu sorununun çözümü noktasında ricada bulunuyoruz.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ BÜYÜK

İlçemizin haber sitelerinde ozalucra.com da bu kesintilere ilişkin yayınlanan haber metni ise şöyle:


"Alucra'da havaya bulut geldiği zaman elektrik kesileceğini anlamak için kahin olmaya gerek yok. E
dindiğimiz bilgiye göre 2002 yılında Alucra'ya boş hat gelmesi için projeler çizilmiş her nedense hayata geçirilememiştir.

Ancak elektrik kesintileri Esnafın canını iyice yakmış; isyan seviyesine getirmiştir.

Hemen hemen hergün kesinti yaşanması Gerek beyaz eşya gerekse eletrik üzerine çalışan işyeri sahipleri seslerini yükseltmeye başlamıştır.

29/05/2010 Cumartesi günü elektrik kesintisinin ardından tekrar gelmesi ile Bayraktar marketin buzdolabı tutuşarak yanmaya başlamıştır. Caddeden aracı ile geçmekte olan Ramazan BEKİROĞLU aracının yangın söndürme tüpü ile olaya müdahale edip yangın büyümeden söndürmüştür.

İnternet cafeler Bilgisayarların Power (güçkaynağı)nın yanmasından ziyade İşkaybından oldukça muzdarip olduklarını bu kesintilerin biran önce sonbulmasını istediklerini beyan ettiler.

Bu kesintiler için yakın zamanda bir çalışma başlatılmaması halinde Alucra gençlik derneği önemli bir adım atarak imza kampanyası düzenleyeceğini ve bu imzaları bizzat Başbakan'a taktim edileceğini açıkladı.

Halkımızla yaptığımız raportajlarda ise elektrik faturası bir ay geçsin hemen kesmeye geliyolar ama iş hizmete gelince kimsenin uğrayıp uçmadığını beyan etmektedirler.

Bazı kuruluşlarla yaptığımız görüşmelerde Alucraya gelen hattın üzerinde Şebinkarahisar köyleri dahil toplamda 18 köye hattın ayrıldığını ve bu köylerdeki en ufak bir sorunda elektriğin kesildiği, Alucraya boş hat gelip bu köylere Alucra'dan çıkış verilmesi gerektiğini beyan etmişlerdir.

Ancak bu işin külfetli ve zaman alacağınıda ekleyen yetkiliye bizde sitemiz aracılığı ile soruyoruz.

Şebinkarahisar ve Alucra arasına kurulan Sümer Hes projesinde bir hafta içerisinde direklerin dikilerek Suşehri'ne bu santralden üretilen elektrik götürüldü mü götürülmedi mi ? Alucra'ya da boş hattın gelmesi bir ay sürsün ama artık bu iş bitsin.

Burada yaşayanlarda insan; buradakilerde Türkiye cumhuriyeti vatandaşı. Artık sesimizi duyun."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber