Ana Sayfa Güncel Elektrik Kesintilerine Dur Diyen Yok mu?

Elektrik Kesintilerine Dur Diyen Yok mu?

Alucra'da uzun bir süredir gün içerisinde gelip giden elektrikler özellikle elektrikle çalışan esnafı isyan ettirdi. Kesintiler nedeniyle arızalanan cihazlar ne olacak?

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2010 Pazar 12:05
Elektrik Kesintilerine Dur Diyen Yok mu?
Alucra'da havaya bulut geldiği zaman elektrik kesileceğini anlamak için kahin olmaya gerek yok. Edindiğimiz bilgiye göre 2002 yılında Alucra'ya boş hat gelmesi için projeler çizilmiş her nedense hayata geçirilememiştir.

Ancak elektrik kesintileri Esnafın canını iyice yakmış; isyan seviyesine getirmiştir.

Hemen hemen hergün kesinti yaşanması gerek beyaz eşya gerekse eletrik üzerine çalışan işyeri sahipleri seslerini yükseltmeye başlamıştır.

İlçemizde çok uzun bir süredir elektrik kesintisinin yaşanıyor olması ilçe halkını bıktırmış. Hatta elektrik kesintilerinden dolayı ilçemizdeki bir markette buzdolabı motoru tutuşarak yanmıştır. Erken müdahele edilmesiyle bereket versin yangın büyümeden söndürülmüştür.

Elektrik ile çalışan sanayi esnafı ile internet kafe sahipleri de bu durumdan oldukca şikayetci. Bilgisayarların yanan güç kaynakları, elektrik gidip gelmelerinden bozulan beyaz eşyalar ve elektronik cihazlar ilçe halkını ve esnafını oldukça zor durumda bırakmıştır. Geçimleri elektrik enerjisiyle sağlayan bu esnaflarımızın derdine derman olunması için biran önce Çoruh Elektirik Dağıtım AŞ yetkililerinin ilçemize gelen elektrik nakil hattının bir başka hatla desteklenmesi gerekmektedir.

Sayın Köksal ÇAMALTI Sesimizi Duy!

Özellikle geçen yılın çalışkanlığı ve aldığı plaketler ile dikkatleri üzerinde toplayan ve yılın bürotratı seçilen TEDAŞ İl Müdürü Köksal ÇAMALTI'ya ilçemizin bu sorununun çözümü noktasında ricada bulunuyoruz.

İnternet Kafeler, İlçe Esnafı ve İlçe Halkı Madur!

İnternet kafeler Bilgisayarların Power (güçkaynağı)nın yanmasından ziyade işkaybından oldukça muzdarip olduklarını bu kesintilerin biran önce sonbulmasını istediklerini beyan ettiler. Kesintilerden dolayı yanan, arızalanan cihazlar ne olacak? Yazık değilmi ilçe halkına? 

Şebinkarahisar ve Alucra arasına kurulan Sümer Hes projesinde bir hafta içerisinde direklerin dikilerek Suşehri'ne bu santralden üretilen elektrik götürüldüğü ama Alucra'ya bahaneler üretilerek getirilmediği görmekteyiz. Yetkililer çözüm için Alucra'ya boş hat çekilmesi gerektiğini söylemekte. İlçe esnafıda "Alucra'ya da boş hattın gelmesi bir ay sürsün ama artık bu iş bitsin" diyor.

Burada yaşayanlarda insan; buradakilerde Türkiye cumhuriyeti vatandaşı. Artık sesimizi duyun!

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber