Ana Sayfa Genel Eren Bülbül'ü Şehit Eden Terörist Dereli'de Yakalandı

Eren Bülbül'ü Şehit Eden Terörist Dereli'de Yakalandı

Trabzon Maçka'da Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı terörist Giresun'un Dereli ilçesinde yakalandı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2017 Salı 20:19
Eren Bülbül'ü Şehit Eden Terörist Dereli'de Yakalandı

Dereli İlçesi'nde, 23.10.2017 tarihinde saat 15.25 sıralarında bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Kulakkaya Yaylası'nda terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 'Aram’ kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan yakalandı.

SALDIRIYA KARIŞTI

Yapılan araştırmada, PKK'lı terörist Mustafa Tolucan'ın, geçen 11 Ağustos'ta Trabzon'un Maçka İlçesi'nde teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösteren Eren Bülbül ile beraberindeki Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in şehit olduğu saldırıya karıştığı belirlendi.


OPERASYON DEVAM EDİYOR

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Yakalanan şahsın PKK terör örgütü Karadeniz yapılanmasına mensup ‘Aram’ kod adlı Mustafa Tolucan adlı bölücü terör örgütü mensubu olduğu, başsavcılığımızca ilgili terör örgütü mensubu hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, hakkında açılan adli soruşturma devam etmektedir” denildi. Bölgede, 4-5 kişilik bir grup oldukları tahmin edilen, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlar sürüyor.

GİRESUN VALİLİĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

23 Ekim 2017 tarihinde saat:15.25 sıralarında “156 Jandarma İmdat” hattını arayan bir vatandaşımız tarafından Dereli ilçesi Kulakkaya Yaylası bölgesinde başında puşi takılı ve mekap ayakkabı giyimli şüpheli bir şahsın görüldüğü ihbarı yapılmıştır.
 
İhbar üzerine, Jandarma tarafından belirtilen şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve Giresun ilimiz sınırlarında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarından olduğu anlaşılmıştır.
 
Vatandaşlarımızın doğru ve zamanında ihbarları neticesinde teröristler bölgemizde barınamayacak, aynı duyarlılık sürdüğü müddetçe de bölgemizde teröristler varlığını sürdüremeyecektir.
 
Yaşam malzemelerini yaylalardaki boş evlerden temin eden teröristlerin bölgemizde barınamaması maksadıyla tüm vatandaşlarımız tarafından boş yayla evlerinde gıda ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir.
 
Güvenlik kuvvetlerimiz ilimiz genelinde bütün terör unsurlarına yönelik mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
  • yorum2017-10-25 11:28:39Dursun özkan

    Operasyona destek verelim geçit yerlerini keselim ben nöbetteyim

  • yorum2017-10-24 15:32:17Ahmet Dilme

    Meymenet varmı köpekte, tipini s... Eğer bu devlet bu köpekleri asmayıp beslemeye devam ederse bunun sonu gelmez. Olan Eren gibi ölenlere olur buda vicdana ahlaka ters. İlle idam ille idam

  • yorum2017-10-24 15:30:10Alucralı

    Bu köpeği aleme ibret için Giresun meydanında yağlı urgan ile sallandıracaksın!

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zemini Oynayan Kayalar Tehlike Saçıyor

Zemini Oynayan Kayalar Tehlike Saçıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber