Ana Sayfa Güncel Esnaf Memnun, Gurbetçi Şikayetçi

Esnaf Memnun, Gurbetçi Şikayetçi

Ramazan Bayramı tatili nedeni ile İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli, Ordu ve Samsun gibi şehirlerde yaşayan gurbetçi hemşehrilerimiz bayram tatilini Alucra'da değerlendirmesinden dolayı ilçede yoğun kalabalık yaşandı.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2016 Cuma 11:20
Esnaf Memnun, Gurbetçi Şikayetçi

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla, bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçiler Alucra'ya akın etti.

9 günlük bayram tatilini İlçemizde değerlendirmek isteyen gurbetçilerin gelmesiyle ilçe esnaflarının yüzü güldü. A101 ve Bim gibi büyük ölçekli marketlerin ilçemizde açılmasıyla zor günler geçiren ilçe esnafı Bayram haftasında biraz olsun rahatladı.

Esnaf Memnun

İlçe dışındaki gurbetçi akını ile birlikte resmi nüfusu 4700 olan ilçe nüfusunun 25 bini geçtiğini ifade eden vatandaşlar, dolayısıyla esnafların da halinden memnun olduğunu ifade ettiler.

Bazı vatandaşlar da konuyu şu şekilde değerlendirdi: "İlçemizde bulunan özellikle yöresel ürün dükkanları ile fırın, market ve manavlarda dolup taşmış durumda. Bu olumlu yoğunluktan ilçe halkı olarak memnunuz. İlçe nüfusunun bayram kalabalığı nedeni ile 25 bini geçtiğini düşünüyoruz." dediler.

Gurbetçiler Şikayetçi

İlçemize canlılık kazandıran gurbetçi hemşehrilerimiz, her yıl yaşanan sorunların başında gelen ilçedeki yol yapım çalışmalarının ve tek caddesi olan Alucra'nın trafik keşmekeşliğinden yakındı.

İlçe merkezindeki mahalle yollarının parke yapılmasını memnuniyetle karşılayan hemşerilerimiz Kemallı, Karaağaç, Babapınar ve Topçam mahalle yollarının bakımsız ve bozuk olmasını da sitemle ilettiler. Aynı şekilde bu mahalle yollarının da yapılmasını talep ettiler.

Büyük şehrin trafiğini ve gürültüsünü geride bırakarak bayram tatili için ilçemize akın eden gurbetçi hemşehrilerimiz, Alucra'da son 3-4 yıldır tamamlanamayan yol çalışmaları özelliklede cadde üzerine gelişi güzel parkların yapılmasıyla oluşan gereksiz trafikten şikayetçi oldular.

Trafik konusunda yetkililere ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen gurbetçiler, ilçede trafik komisyonunun olmayışı nedeniyle trafik polislerinin bir yaptırımı olmadığını, bu nedenle de yoğunluk nedeniyle trafik rezaleti yaşandığını ilettiler. Trafik kurallarının olmamasından yakınan hemşerilerimiz, kendileri gibi il dışından gelen bir çok gurbetçininde otopark yerine cadde ortasına araçlarını gelişi güzel park etmelerinin bir süreliğine sıkıntı doğurduğunu iletti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber