Ana Sayfa Güncel EYÜP ÇİFTCİ ALUCRA'YI GİRESUN'DAN AYIRIYOR

EYÜP ÇİFTCİ ALUCRA'YI GİRESUN'DAN AYIRIYOR

Tarafsız habercilik ilkesine aykırı olarak yayına alınan haberde CHP İl Genel Meclisi Grup Sözcüsü Eyüp Çiftçi, Giresun İl Genel Başkanı Osman Ödeni Alucra'lı olmakla suçladı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2009 Çarşamba 11:23
EYÜP ÇİFTCİ ALUCRA'YI GİRESUN'DAN AYIRIYOR

Yayınlanan haberde CHP İl Genel Meclisi Grup Sözcüsü Eyüp Çiftçi :

“Giresun İl’imizin toplamda 560 köyü var, Görele’nin ise 48 tane köyü var. Buna karşılık olarak bu sene bağıtlanan İl Genel Meclisi tahmini bütçesi 25 milyon TL.dır. Meclisimizde AKP çoğunluğu olduğu için bu bütçe çoğunlukla lüzumsuz işlerde kullanılıyor. Mesela, AKP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Osman Öden Alucra’lıdır. Merkezdeki köylerimizin bir çok acil sorunu ortada dururken, Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerimizin köylerinin su ve yol sorunu bitirilmişken, ayrıca kanalizasyon çalışmaları sürdürülmektedir. Bu partizanca nedenlerden başka bir ihtiyacın giderilmesi için öncelikle yatırım proğramına alınması gerekmektedir. Bu nedenle Görele İl Genel Meclisi üyelerinin köylerin su ve yol sorunlarını Meclis proğramlarına aldırmaları için uğraş vermeleri gerekmektedir dedi.

2010 yılı il özel idaresi bütçesinden Görele ilçemiz 531.000 TL alırken Alucra İlçemiz 301.800 TL ile yetindi. Siyasi görüşleriniz her ne olursa olsun kendinize payda çıkarmak için

Giresun ilimizin ilçelerini ayrıştırmak Giresun ilimize yapılan en büyük ihanettir.

2010 YILI İL ÖZEL İDARESİ BÜTÇESİ     

YAĞLIDERE  : 399.850

TİREBOLU               : 376.600

ŞEBİNKARAHİSAR : 522.00

PRAZİZ                     : 431.000

KEŞAP                     : 405.000

GÜCE                       : 265.555

GÖRELE                  : 531.000

EYNESİL                 : 416.500

ESPİYE                   : 489.800

DOĞANKENT           : 253.821

DERELİ                  : 473.400

ÇANAKCI               : 279.500

ÇAMOLUK          : 194.750

BULANCAK        : 729.000

ALUCRA              : 301.800

İLÇELER TOPLAMMI : 6.069.576

Giresunulusal.com
Haber: Yavuz Kayacık


Alucrahaber.com Olarak Tepkimizi Koyduk!

Dün sitenizde yayınlanan "Bu Su Sorunu Daha Çok Su Götürür" başlıklı haberde İl Genel Meclis Üyesi olan Osman ÖDEN'le alakalı görüşleri belirten siyasi kimlikli Meclis üyesi Eyüp Çiftçi Bey;

"AKP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Osman Öden Alucra’lıdır. Merkezdeki köylerimizin bir çok acil sorunu ortada dururken, Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerimizin köylerinin su ve yol sorunu bitirilmişken, ayrıca kanalizasyon çalışmaları sürdürülmektedir." şeklinde bir cümle sarf etmiştir.

Bu meclisi bu millet seçmiştir, seçim yapılırkende sen Alucralısın sen Espiyelisin sen Çamoluklusun şeklinde değilde aday olan kişilerin iş yapma becerilerine göre oy vererek bu millet onları oraya temsilci olarak göndermiştir. Bahsi geçen konuda sanki ALUCRA-ŞEBİNKARAHİSAR-ÇAMOLUK kayrılıyor iması verilmiş Alucralıları ayrı bir kefede yargılamıştır.

Biz adil olarak hizmet edilmesinden yanayız. Yıllarca adı geçen bu üç ilçe hizmet alamazken kimse böylesine küçümseyici bir tepki vermemiştir. Bu partizan yaklaşımdan ötürü ilçemizin adını farklı mecralara çekip kullanan kişilerin acilen ilçemiz insanından özür dilemesini talep etmekteyiz.

Sitenizde de bu konuya bir açıklık getirilmesini talep etmekteyiz.


Sağduyulu Alucralılar Adına
    

Haber Kaynağı:

http://gorele.com.tr/haber_detay.asp?haberID=970

http://www.sofuogullari.com/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber