Ana Sayfa Siyaset Fatih Han Ünal: "Demokrasi Kazandı"

Fatih Han Ünal: "Demokrasi Kazandı"

AK Parti Ordu teşkilatının temayül yoklamasında kullanılan oyun yüzde 50'ini alarak 1. olan eski İl Başkanı Alucralı hemşehrimiz Fatih Han Ünal, "Temayül yoklamasındaki sandıktan demokrasi galip çıkmıştır" dedi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2011 Salı 08:43
Fatih Han Ünal:
Fatih Han Ünal, Ordu Gazeteciler Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, 33 aday adayının girdiği yarıştan 1. sırada çıkmasını sağladıkları için tüm partili delegelere teşekkür etti. Bu temayül yoklamasında ilk defa uygulanan bir çalışma yapıldığını vurgulayan Ünal, "Temayül oylaması, tüm ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları, meclis üyeleri, hatta mahalle ve köy temsilcilerinin oy kullanmasına imkan tanıyan, tabana yayılan çok geniş katılımlı bir çalışma oldu. AK Parti bu noktada çok ciddi bir demokrasi adımı attı. Dolayısıyla sandıktan demokrasi çıkmıştır" dedi.

Geçmiş yıllarda yapılan temayüllerde sandıkların Genel Merkez'de açıldığını hatırlatan Ünal, "Bunun sonucunda da bir takım şaibe ve itirazlar gündem konusu oluyor, soru işaretleri bırakıyordu. Son temayül ise tüm bunları ortadan kaldıracak niteliktedir. Sandıkta şaibe yoktur. Hiç bir aday adayı konusunda da belden aşağı bir siyaset uygulanmamıştır. Dolayısıyla AK Parti burada çok ciddi bir demokrasi örneği göstermiştir. Şahsıma 1011 oy veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 7 yıl görev yaptığım il başkanlığı döneminde onların gönüllerini alabilmiş, onlara bir ışık verebilmişiz ki, onlarda bize olan desteklerini göstermiş oldular. Eminim ki, Sayın Başbakanımızda bu durumu değerlendirecektir" diye konuştu.

Ünal, il başkanlığı döneminde Kültür Sarayı ve fındık olmak üzere bir çok çalışmaya imza attıklarını da dile getirerek, "Nasip olur milletvekilli olursak Ordu'nun sorunlarının çözümünde daha sıkı ve gayretli bir çalışma yürüteceğim" şeklinde konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber