Ana Sayfa Siyaset Fatih Han Ünal: "Koltuk Sevdası İçinde Değilim"

Fatih Han Ünal: "Koltuk Sevdası İçinde Değilim"

Eski AK Parti Ordu İl Başkanı Alucralı hemşehrimiz Fatih Han Ünal, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2011 Perşembe 12:19
Fatih Han Ünal:

Fatih Han Ünal, AK Parti İl binasında oldukça kalabalık bir topluluğun katıldığı toplantıda aday adaylığı başvurusunu yaptı. Aday adaylığı dosyasını İl Başkan Yardımcısı Halil Öz'e teslim eden Ünal, basın toplantısında neden aday adayı olduğuna açıklık getirdi.

AK Parti'de Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak başladığı siyasi hayatında 2004 yılında Ordu Belediye Meclis Üyeliği ve sonra 7 yıl sürecek il başkanlığı görevini yaptığını hatırlatan Ünal, il başkanlığı döneminde iktidar partisinin sorumluluğunu taşıdığını vurguladı.

İl Başkanlığı döneminde Ordu'nun ve halkın taleplerini yetkili makamlara iletmek ve çözüm çarelerine katkıda bulunmak için özveriyle çalıştığını kaydeden Ünal, maaş ödeyemez duruma gelen Sağra'daki duruma el koyduklarını ve bu durumu çözüme kavuşturarak yüzlerce insanın bugün hala oradan geçimini sağladığına dikkat çekti. Kültür Sarayı konusunda gösterdikleri çabanın sonunda, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın talimatlarıyla bu yatırımın Ordu'ya kazandırıldığını, ilin en önemli geçim kaynağı olan fındık için hazırlanan bilimsel raporun Başbakan ve Bakanlar Kurulu'na sunularak alınması gereken önlemlerin alınmasını sağladıklarını kaydeden Ünal, şöyle konuştu:

"Asla koltuk sevdası içinde değilim. Hedefim Türkiye'nin önemli meselelerini çözerken Başbakanımıza katkıda bulunmak, ilimizin yararına olan projelerin hayata geçirilmesi için Ankara'da mücadelesini vermek istiyorum. Bütün sivil toplum kuruluşları, üniversite, belediyelerle, kurumlarıyla ve halkımızda bir sinerji oluşturun birlikte Ordu'yu geleceğe taşımak istiyorum. Makamların emaneten verildiğini biliyorum ve şimdiye kadar verilen emaneti canım gibi korudum. Teşkilatlarımızdan ve milletimden dua ve desteklerini bekliyorum."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber