Ana Sayfa Eğitim / Sağlık FATİH İLKÖĞRETİM FATİH ANADOLU OLSUN!

FATİH İLKÖĞRETİM FATİH ANADOLU OLSUN!

İlçemizin en eski eğitim kurumu olan ilk adı ile Merkez İlkokulu sonraki adı ile Fatih ilköğretim Okulu olan eğitim kurumu 2008 yılında eski bina yıkılarak yeniden modern bina haline getiriliyor...

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009 Cuma 21:08
FATİH İLKÖĞRETİM FATİH ANADOLU OLSUN!
2008 yılında yapımına başlanan Fatih İlköğretim Okulu hizmet binası 15 Aralık 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yüklenici Fulya İnşaat Turizm Ltd.Şti. tarafından teslim edilecektir.

Alucra Merkezinde İlköğretim çağında bulunan öğrencilerin eğitim ihtiyacına cevap verecek yeterli derslik ve okul bulunmaktadır. Taşımalı Eğitim Öğretim sistemi ilçemizde yaygın olarak uygulanmasına rağmen derslik sayısı yeterlidir. İlçe merkezinde Kanuni İlköğretim Okulu, Toki Şehit Zülkif Tekir İlköğretim Okulu ve Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Bölge Okulu bulunmaktadır.

Toki Şehit Zülkif Tekir İlköğretim Okulunun 2008 yılında Eğitim'e başlaması ile Alucra'da yaşanan ilköğretim okulu açığı kapanmıştır. Bu okulun yapım öncesi yetersiz olan derslik sayısı bu okulun hizmete girmesiyle derslik sorunu giderilmiştir.

Komşu ilçelerde (Şebinkarahisar-Şiran) Anadolu Liseleri yıllar önce açılmışken Alucra'da olmaması Eğitim alanında büyük bir eksiklik olarak görülmektedir. Fatih İlköğretim Okulu olarak yapılan modern bina neden Alucra Fatih Anadolu Lisesi Olmasın!..

Alucra halkı Fatih İlköğretim Okulunun bitme aşamasında olduğu şu günlerde ilköğretim okulu statüsünün acilen değiştirilerek Fatih Anadolu Lisesi olmasını istiyor!..

Alucra ilçe Kaymakamlığı, Giresun Valiliği nezdinde gerekli müracaatları yaparak 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Alucra'ya Fatih Anadolu Lisesini kazandırmasını bekliyoruz...

Anadolu Lisesinin Alucra'da açılması ile beraber ilçe merkezinde yüksek eğitim seviyesinin kalitesini artıracağı aşikardır. Türkiye'nin  farklı illerinden gelecek öğrencilerin Alucra Ekomisine de katacağı katma değer göz ardı edilemez.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Önemli Şahsiyetler Sınıflarda Yaşıyor

Önemli Şahsiyetler Sınıflarda Yaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber