Ana Sayfa Güncel FATİH İLKÖĞRETİM OKULU ANKARA'YA GEZİ DÜZENLEDİ

FATİH İLKÖĞRETİM OKULU ANKARA'YA GEZİ DÜZENLEDİ

İlçemiz Fatih İlköğretim Okulundan 39 öğrenci Ankara ve Sivas'ı kapsayan üç günlük eğitim gezisi yaptı. Okul Müdür vekili Aydın KURU, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Olcay CEBECİ, Sınıf Öğretmenleri Nazlı BAYRAKCI ve Çağatay HATİPOĞLU'nun rehberliğinde yapılan gezi 21 Mayıs Cuma günü başlayıp, 23 Mayıs Pazar günü sona erdi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2010 Cuma 08:15
FATİH İLKÖĞRETİM OKULU  ANKARA'YA GEZİ DÜZENLEDİ
Gezinin birinci gününde Başkent Öğretmenevi’nde  açık büfe kahvaltı yapıldıktan sonra Birinci Meclis  ve İkinci  Meclis  ziyaret edildi. Daha  sonra  kafile TBMM’yi ziyaret edip burada öğle yemeği yedi. Öğleden sonra Anıtkabir  ziyareti yapıldıktan sonra Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin Türbesi ziyaret edildi.

Gezinin ikinci gününde  Mehmet Akif Kültür Evi ziyaret edildi. Ardından Kocatepe Camii ve Milli Eğitim Bakanlığı ziyareti yapıldı. Öğrenciler Kızılay’da metroya binip Gençlik Parkı’nda eğlenmenin zevkini yaşadı. Öğle yemeğinin ardından  Atatürk Orman Çiftliği’nde bir çok hayvanı yakından görme fırsatı buldu. Harikalar Dünyası’nda  masal kahramanlarının minyatür  heykellerini görünce şaşıran  öğrenciler , deniz  bisikletine binerek yorgunluklarını attılar. Keçiören  Belediyesi Halil İbrahim Sofrası’nda   akşam yemeğini yedikten sonra Yazar Osman OKTAY’ın sohbetinin ardından yazarın  kitaplarını alarak, imzalattılar.

Gezinin üçüncü günü Sivas’a gelen öğrenciler ilk  olarak  Paşa Mesire Yeri’nde kahvaltılarını yaptı.  Ardından  Sivas Kongre  Binası gezildi. Şehir turu yapıldıktan sonra Suşehri Lisesi Pansiyonu’nda öğle yemeği yiyen öğrenciler,  akşam saat 18.00 sularında Alucra’ya ulaştı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber