Ana Sayfa Genel Fedekar Eş Herkese Örnek Oluyor

Fedekar Eş Herkese Örnek Oluyor

Giresun'un Bulancak ilçesinde, yedi yıldır multipl skleroz (MS) hastası olan Aslan Dervişoğlu'nun her şeyi ile ilgilenen eşi Nuray Dervişoğlu, bir fedakarlık örneği sergiliyor.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 09:07
Fedekar Eş Herkese Örnek Oluyor

Kendi ailesi tarafından tek edilen yatağa mahkum eşinin en büyük destekçisi olan Nuray Dervişoğlu, yalnızca yatalak eşinin değil iki çocuğunun da geçimini sağlamaya çalışıyor.

Bulancak ilçesinde yaşayan Nuray Dervişoğlu, yedi yıl önce MS hastalığına yakalanarak yatağa mahkum olan eşi Aslan Dervişoğlu'na gözü gibi bakıyor.

Eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Nuray Dervişoğlu, "Ben sadece eşimle iyi gün için evlenmedim. 16 yıllık evliyiz. En küçüğü 8 yaşında iki çocuğumuz var. Sağlığında düğün salonu işletmecisiydi. Bize çok iyi bakardı. Evlilik sadece iyi gün için değil kötü günde yanında olabilmektir. İkimizden biri bu dünyadan göçene kadar beraber olacağız" dedi.

MS hastası eşinin kendisine isterse boşanabileceğini dahi söylemesine rağmen böyle bir şeyi aklından dahi geçirmediğini ifade eden fedakar eş Nuray Dervişoğlu, şöyle konuştu: "Yaklaşık 7 yıl önce eşimde hastalık belirtileri görülmeye başlayınca doktora gitti. Doktordan geldiğinde bana 'Benim bu hastalığımın sonu yatağa mahkum olmaktır ve tedavisi mümkün değil. Henüz yaşın genç istersen boşanabilirsin. Hakkımı helal ediyorum' dedi. Ben ise ölünceye kadar beraber olacağımızı söyledim. Şimdi ise zaman zaman bizim üzüntümüzü, çektiklerimizi ve kendisinin çaresizliğini görünce evden kovuyor, bağırıyor, 'beni terk edin' diyor. Ben ise çektiklerimize değil eşimin bizi kovmasına üzülüyorum. Bu yüzden beni kovdu diye intihara bile kalkıştım. Çünkü ben olmasam eşim bir bardak suyu dahi içemez. Eşimi terk etmek ölüme mahkum etmektir."

“EMEKLİLİK İÇİN 10 BİN TL'YE İHTİYACIM VAR”

Eşinin hiçbir sosyal güvencesi olmadığını, eşinin ihtiyaç duyduğu ilaçları dahi eczaneye borç ederek aldıklarını belirten Nuray Dervişoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Hiçbir gelirimiz yok. Biz açlığa yokluğa dayanabiliriz. Ama çocuklarımın anne ekmek yok mu demesi içimizi sızlatıyor. Eşimin ilaçları için dahi eczaneye bin TL'ye yakın borcumuz var. Çocuklarımın okul ihtiyaçlarını da öğretmenleri karşılıyor."

Eşinin fedakarlığı karşısında bir an önce ölümü beklediğini ifade eden MS hastası Aslan Dervişoğlu da "Ben çaresiz yatağa mahkum oldum. Eşim beni sırtına alıp gezdiriyor. Yemeğimi o yediriyor. Altımı bezliyor. Bütün bu çektikleri yetmiyormuş gibi bir de ekonomik sıkıntı içerisindeyiz. Bir ekmek almaya dahi ihtiyacımız var. Bütün ailem beni terk etti. Ama eşim yanımda. Tek isteğim sağlığımda sosyal güvencem vardı. Malulen emekli olabilmek için biraz prim ödemem gerekiyor. Prim borçlarımı ödeyebilmek içinde 10 bin TL'ye ihtiyacımız var. Emekli olmayı fedakar eşim ve çocuklarım için istiyorum" diye dert yandı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber