Ana Sayfa Güncel FEVZİ ÇAKMAK KABRİ BAŞINDA ANILDI

FEVZİ ÇAKMAK KABRİ BAŞINDA ANILDI

74 yıllık ömrünün 54 yılını vatan ve milletin hizmetinde geçiren, Ulu Önder Atatürk'ün silah arkadaşı, merhum Mareşal Fevzi Çakmak, vefatının 59. yılında Eyüp'deki mezarı başında anıldı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2010 Pazar 22:44
FEVZİ ÇAKMAK KABRİ BAŞINDA ANILDI

Anma törenine, Tümgeneral Hüseyin Dağsalı, Kuzey Deniz Saha Komutanı Kurmay Başkanı Tuğamiral Adnan Özbal, Vali Yardımcısı  Mustafa Altınbaş, Kaymakam Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Giresun Alucra İlçesi Fevzi Çakmak Köyü Dernek başkanı Arif Baba, yönetimi emekli Albay Adem Darama ve  çok sayıda askeri yetkili ve muharip gaziler katıldı. Törende, saygı duruşu ve çelenklerin konulmasının ardından Mareşal Fevzi Çakmak’ın özgeçmişi hakkında bilgi verildi.

Mareşal Fevzi Çakmak’ın kardeşinin torunu Yavuz Çakmak yaptığı açıklamada “Bu millete her alanda hizmet etmiş olanları anmamız, hatırlamamız, onların bu vatana kattıklarını bilmek gerekir. Mareşal Fevzi Çakmak benim büyük amcam, bu vatanın yetiştirdiği mümtaz askerlerden biri olarak yalnız benim değil bütün milletin kalbinde yer tutmuş bir askerdir" dedi.

Tümen Komutanı Hüseyin Dağsalı da şunları söyledi: "Mareşal Fevzi Çakmak en büyük komutanlarımızdan birisidir. Milletimizin şanlı tarihimizi çok iyi bilmesi gerekir. İnşallah bizler de onlara layık birer asker oluruz"

Emekli Albay Adem Darama; Maraşal Fevzi Çakmak’ın emekli olduktan sonra yaşadığı olumsuzları anlatı. Tören, okunan duaların ardından sona erdi.

Haber: Tülay Dolu


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber