Ana Sayfa Kültür / Sanat Fevzi Çakmaklılar Bayramda Bir Araya Geldi

Fevzi Çakmaklılar Bayramda Bir Araya Geldi

11.10.2010 Cumartesi bayramın üçüncü günü Fevzi Çakmak Köyü İstanbul Cibali'de bulunan derneklerinde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2010 Çarşamba 09:27
Fevzi Çakmaklılar Bayramda Bir Araya Geldi
Katılımın çok yüksek olduğu bayramlaşmada, derneğin alt katında bayanlar, üst katında erkekler toplantı.Mehmet Tavman hoca, birlik beraberliğin önemi hakkında bir konuşma yaptı. Daha sonra dernek Başkanı Arif Baba yaptığı konuşmada; "Öncelikle hepinizin mübarek ramazan bayramınızı şahsım ve yönetim kurulumuz adına tebrik ediyorum. Hiç şüphesiz bayramlar dostlukların pekiştiği, iyilik ve güzelliklerin, rulumuzu sardığı çok müstesna zaman dilimleridir. Bugün aramızda çok kıymekli misafirlerimiz ve çok değerli hocalarımız bulunmaktadır. 

Bugün dernek faliyetleri hakkında çok fazla konuşarak vaktinizi almak istemiyorum. Sadece önemine binaen bu sene köyümüzden üniversitede okuyan 30 öğrencimize burs verileceğini hatırlarak,burs konusunda gerekli duyarlılığı göstermenizi istirham ediyorum.

Köymüz, adını büyük komutan olan ve kurtuluş savaşımızda gösterdiği büyük kahramanlıklar sonrasında Atatürk’ten sonra ülkemizin tarihinde Mareşal rütbesini alan tek komutan olan "Mustafa Fevzi Çakmak Paşamızdan" almıştır.  Kurtuluş savaşında köyümüzde karargah kurmuş olan paşa, büyük kahramanlıklar göstermiştir. Ömrü boyunca inancından taviz vermeyen, bütün ömrünü inançlı ve maneviyat dolu olarak geçiren bu büyük komutan ömrünün sonunda, maalesef dönemin siyasi tercihlerine bağlı olarak hiçte hak etmediği bir şekilde ilgisizlik, vefasızlık ve yokluk içinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu noktada hepinizden köyümüzün tarihi ve büyük komutanın hayatını okumanızı ve ülkemizde oynanan oyunların farkında olmanızı istirham ediyorum" dedi.

İçilen çayların ve edilen sohbetlerin ardından bayramlaşma sona erdi.

 Feckoyder.org.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber