Ana Sayfa Kültür / Sanat Filmimiz 'Alucra' Medya Atölyesi Desteklerinizi Bekliyor

Filmimiz 'Alucra' Medya Atölyesi Desteklerinizi Bekliyor

Giresun Üniversitesi Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu Medya ve İletişim Programına Medya Atölyesi kurulması kampanya başlattık.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2017 Çarşamba 21:22
Filmimiz 'Alucra' Medya Atölyesi Desteklerinizi Bekliyor

Her yıl onlarca öğrenciye ev sahipliği yapan ilçemiz Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulunda önemli bir kampanyayı başlatmış bulunuyoruz. Medya ve İletişim bölümünün uygulamalı alandaki araç gereç eksikliğini imkanlar ölçüsünde gidermek, okulumuza katkı sağlamak için başlatmış olduğumuz bu kampanyaya tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz.

Bakir doğası, el değmemiş yaylaları, saf anadolu insanlarının barındığı köylere sahip Alucra'da kültürümüzü kayıt altına almak, yapılacak görsel çalışmalarda okulumuza ve öğrencilerimize katkı sağlamak için sizinde desteklerinizi bekliyoruz.

Kampanyamızla Okulumuza kazandırmak istediğimiz Proje Aşağıdaki gibidir..

ALUCRA TURAN BULUTCU MESLEK YÜKSEKOKULU

PAZARLAMA ve REKLAMCILIK BÖLÜMÜ

MEDYA ve İLETİŞİM ATÖLYESİ PROJESİ

 

PAZARLAMA ve REKLAMCILIK BÖLÜMÜ

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü, 2008-2009 eğitim öğretim yılında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı ile öğrenci alımına başlamış ve günümüze kadar birçok öğrenciyi sektörde çalışmak üzere yetiştirmiş ve mezun etmiştir. 2013-2014 eğitim öğretim yılında Medya İletişim Programı’nın açılmasıyla birlikte öğrenci sayısı artmış ve iletişim sektörünün farklı dallarına öğrenci yetiştirme imkânı bulmuştur.

MEDYA ve İLETİŞİM ATÖLYESİ

Biz iletişim sektörü için öğrenci yetiştirirken uygulamalı eğitimin gücüne inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda öğrencilerimizin film, fotoğraf çekmelerine, radyo yayını yapmalarına, yayın sunabilme becerilerinin geliştirilmesine, kendi reklam fikirlerini ve birçok tanıtım faaliyetlerini uygulayabilmesine olanak sağlayan medya ve iletişim atölyesini kurmak istiyoruz.

Stüdyo

Atölyenin Stüdyo kısmında öğrencilerimizin kamera kullanma becerilerinin yanı sıra program sunabilme becerilerini de geliştirmek amaçlanmıştır. Çekilen görüntülerin sosyal medya vasıtasıyla tüm yüksekokul öğrencilerine ulaştırılması sağlanacaktır. Aynı zamanda atölye kameralarıyla öğrencilerimiz kendi kısa film senaryolarını hayata geçirme olanağı bulacaktır.

Gerekli Ekipmanlar

  • 4 adet Panasonic P2 371 Kamera (veya eşdeğer profesyonel kamera)
  • 4 adet Kamera Tripodu
  • 2 takım portakal ışık seti

Ses Odası

Ses odasında öğrencilerimiz yüksekokulumuz için kurulacak olan internet radyosunda yayın yapabileceklerdir. Çekilen kısa film ve tanıtım filmleri için seslendirme yapılabilecektir.

Gerekli ekipmanlar

  • Yamaha 16 kanal ses masası
  • S-link SL U82 Dolby Digital ses kartı
  • 5 adet yaka mikrofonu 2 adet dinamik mikrofon

 

Tasarım Bölümü

Atölyenin tasarım bölümünde öğrenciler kurumsal tasarımlar, reklam tasarımı yapabilecek ve çekilen filmlerin kurgularını oluşturabileceklerdir. Aynı zamanda öğrencilerimiz çektikleri fotoğrafları montajlayabilecek ve yayın için uygun hale getirebilecektir. Yüksekokulumuzda çıkacak olan derginin tasarımları da bu bölümde gerçekleşecektir.

Gerekli ekipmanlar

  • 8 adet Bilgisayar
  • 8 adet Canon D60 fotoğraf makinesi
  • 4 adet fotoğraf makinesi tripodu
  • Projeksiyon

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruluyor

Ankara Alucralılar Derneği Kuruluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber