Ana Sayfa Genel Gençlik Kollarında Yakupoğlu Dönemi Bitiyor

Gençlik Kollarında Yakupoğlu Dönemi Bitiyor

Alucra Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Murat YAKUPOĞLU 2 yıllık görev süresi dolması sonucunda 28 Mayıs Cumartesi günü Alucra Vakfı Binasında yapılacak devir teslim töreni ile görevi yeni başkana devredecek.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2016 Pazar 18:58
Gençlik Kollarında Yakupoğlu Dönemi Bitiyor

2014 Yılında görevi Ayhan YIRTMAZ'dan devir alan Murat YAKUPOĞLU 2 yıllık görev süresi dolması sonucunda 28 Mayıs Cumartesi günü Alucra Vakfı Binasında yapılacak devir teslim töreni ile görevi yeni başkana devredecek.

Birçok yeniliğe imza atan Murat YAKUPOĞLU ve ekibi yaptıkları başarılı çalışmaları sonucu Hem ilçemizde Hem  İstanbul'da takdirleri toplamıştır. Murat Başkanın yaptığı önemli çalışmaların bazı şunlardır.

1-  Alucra Gençlik Çalıştayı: İlçemiz ve Giresun tarihinde ilk kez yapıldı. 200 üniversiteli genç ile ilçe gençliği ve geleceği konuşuldu.

2- Vadi Gençlik Çalıştayı: "Alucra gençliği kabuğunu kırmalı ve dışarı açılmalı'' söylemini yapan YAKUPOĞLU bu çalıştay da Alucra ve Şebinkarahisarlı gençleri buluşturarak bölgenin geleceği ve gençliği konuşuldu.

3- İlçe ve İl gençlik örgütlenmesi: İlçemizde bir çok köy stk larının gençlik kollarını kurdurarak ilçemizin geleceği olan gençlere memleketlerini unutmamalarını ve daima hizmet etmelerini aşıladı. Aynı zamanda Giresun gençlik yapılanmasına yön vererek Şuan mevcut Giresun federasyonu gençlik kollarının başkanı Sayın Hasan CEBBAR olmak üzere birçok yönetim kurulu üyelerini Giresun federasyonuna katarak Giresun gençliğinin birleşmesinin temellerini attı.

4- Genç Fikirler Platformu: Alucra'lı üniversiteli gençlerden kurduğu bu platformda, akademi eğitimlerini gören gençlerimizin eğitimine destek vermek, iş hayatları ile tercihlerine yön vermek ve öğrendikleri ile İlçemize hizmet etmeye davet eden Yakupoğlu belki gelecek 20 yıllın kadrosunu kurmuş oldu.

5- Diğer Faaliyetler ise şöyle: Alucraspor kulübüne atkı ve spor malzemeleri yardımı, Alucra  Halis Akmen ÇPAL Futbol-Cüppe-mobilya  yardımları, Bir Yardım Bir umut kampanyası ile Alucra ve İstanbul'da olmak üzere toplamda 600 kumanya dağıtımı.  Kurbanda evler şenlensin ile Kurban yardımları, Çocuklar için Bayramda elbise yardımları, Edirne ziyareti, Safranbolu Ziyareti, Sarıkamış Şehitlikleri Ziyareti, Afyonkarahisar Giresun şehitlikleri ziyareti, Kuran-ı Kerim güzel okuma Yarışması, Bilgi Yarışması, Fotoğraf Yarışması, Futbol turnavası, Eğitici Seminerler, Alucra'lı öncü isimleri ile buluşmalar, üniversite gençleri ile kahvaltı programları ve Alucramız da ki okullar için kitap kampanyasına imza atan Yakupoğlu'nun En ses getiren projesini ise FADİME KAYA'yı EŞ BAŞKAN getirerek yaptı. Bu sayede bayan üye sayısını artırmış ve Alucra bayanlarımızı da toplum önünde söz sahibi olmuştur.

Murat Yakupoğlu Kimdir ve Yönetimi

Murat YAKUPOĞLU 1984 Alucra doğdu. Babası Alucra esnaflarından Bahattin YAKUPOĞLU. İlk ve orta öğretimini Alucra bitiren Murat YAKUPOĞLU lise eğitimi ise Şebinkarahisar Ticaret Meslek lisesinde bitirdi. Üniversite sınavında yüksek puan almasına rağmen 28 şubat kararları nedeniyle Lisans eğitimi Anadolu üniversitesi İktisadi ve idari bilimler Fakültesi Kamu yönetimi bölümünden derece ile mazun oldu.

Alucraspor kulübünde Sırasıyla Recep Süleymanoğlu ve Sadık Dolu dönemlerinde yöetim kurulu üyeliği yaptı. Alucra Vakfı Gençlik kollarında Kurucu Başkan Mücahit Şerbetçi ile beraber Alucra temsilciliğinde başladı ve daha sonra sırasıyla Bilal Gülep ve Ayhan Yırtmaz dönemlerinde bulundu. Yakupoğlu 2004 yılında Ersin Ekşioğlu, Sinan Köymen, Atilla Çıtıroğlu ve Muttalip Tiryaki ile birlikte Alucrafm isimli radyoyu internet ortamında kurarak yörede büyük ses getirdi.

Bir çok Ulusal ve Uluslar arası Stk görev yapan Yakupoğlu ''Yeni Alucra Ve Yeni Kültür'' akımını oluşturarak ilçemize ve bölgemize yön verenlerin arasında yer almıştır. Murat Yakupoğlu evli olup Eşi Öğretmen Emine YAKUPOĞLU'dur.

ALUCRA KALKINMA VE EĞİTİM VAKFI GENÇLİK KOLLARI YÜRÜTME KURULU

Murat YAKUPOĞLU - BAŞKAN
Fadime KAYA - BAYANLARDAN SOR. BAŞKAN
Murathan COŞTUR - GENEL SEKRETER
Hüseyin URKAÇ - TEŞİKLAT BAŞKANI
Hakan POLAT - ALUCRA SOR. BSK.YRD.
Kubilay GÖNCÜ - DIŞ İLİŞKİLER SOR. BŞK.YRD.
Muhammed Ali BEKÇİ - BASIN- YAYIN SOR. BŞK. YRD.
Müslüm TAŞKIN - EĞİTİMDEN SOR. BŞK. YRD.
Halit KARAÇAYIR - AR-GE SOR. BŞK. YRD.
Mehtap DARAMA - KÜLTÜR İŞL. SOR. BŞK. YRD.
Şeyma DARAMA - HALKLA İLİŞKİLER SOR. BŞK. YRD.
Gökmen YAYLACI - ÜNİVERSİTELİLER SOR. BŞK. YRD.
Taha KURUM - SOSYAL İŞL. SOR. BŞK. YRD.
Uğurcan KOÇAK - MALİ İŞLERDEN SOR. BŞK. YRD.
Burak ŞERBETÇİ - LİSELİLERDEN SOR. BŞK. YRD.
Adem DANALIOĞLU - SOSYAL MEDYA SOR. BŞK. YRD.
Fatih KOCAMAN - AKEV YEREL İŞLER SOR. BAŞKAN DANIŞMANI
Yunus Emre METİNYURT - AKEV ULUSAL ALANDA BAŞKAN DANIŞMANI

YORUMLAR
  • yorum2016-05-22 05:41:40Sabahattin Destek

    Hakikaten de çok güzel işler yaptı, yapıyor yapacak, Kendisi ile gurur duyuyoruz.. Onu daha iyi ve daha güzel yerlerde göreceğimizi biliyoruz. Saygı ve sevgilerimizle.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber