Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Genişletilmiş Zümre Toplantısı Yapıldı

Genişletilmiş Zümre Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt başkanlığında Alucra'da Ortak Sınavlar ve Eğitim Öğretim ile ilgili genel konuların görüşüldüğü genişletilmiş zümre toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2017 Perşembe 12:40
Genişletilmiş Zümre Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler, Alucra Kaymakamı Ali Altınkaynak ve Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yeni başlayan Fatih Eşgünoğlu’ nu makamlarında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası, Alucra Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer, Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Ortaokullarda derslere giren branş öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen genişletilmiş zümre toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi.

İl Milliği Eğitim Müdürü toplantıda; Öğrencilere kazanımları aktarırken geleneksel eğitim anlayışlarının yetersiz kaldığını, bilgi çağında bireylerin ihtiyaçlarının ezberlemeye değil bilgi üretimine dayalı çağdaş bir eğitime bağlı olduğunu; hızla gelişen bilim ve teknolojinin eğitimin her alanını etkilemesi gerektiği; eğitim yaklaşımlarında öğretmenlerimizin öğretim ortamlarında köklü değişimlerinin zorunlu olduğunu ve yapılandırmacı eğitim yaklaşımının, çoklu zeka kuramının ve proje tabanlı öğretimin ön plana çıktığını dile getirdi. Ayrıca, yenilenen öğretim programlarında sıralanan becerilerin, dünyada gelişmiş ülkelerin önem verdiği ve eğitim uygulamalarında kazandırmaya çalıştığı becerilerle paralellik taşıdığını vurguladı. Bu açıdan, TÜBİTAK Bu Benim Eserim, Proje Yarışmaları gibi sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere güçlü bir şekilde katılımın, akademik başarılar kadar önemli olduğunu, okul ve kurumlarımızın değerlendirilmesinde bu göstergelerin de Müdürlüğümüz tarafından izlenerek teşvik edildiğini belirtti.

Toplantı sonrasında, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer tarafından Kanuni İlkokulu ve Fatih Ortaokuluna okul ziyaretleri gerçekleştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber