Ana Sayfa Siyaset Gezmiş Emanet Oy İstedi

Gezmiş Emanet Oy İstedi

CHP Giresun Milletvekili aday adayı İnşaat Mühendisi Aykut Gezmiş "Yıllardır AKP'ye oy verdiniz. Bırakın yerinizde saymayı, hep geri gittiniz. Artık bir de bizi deneyin" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 09:22
Gezmiş Emanet Oy İstedi
Gezmiş Emanet Oy İstedi

Gezmiş ayrıca Nurettin Canikli’nin yöre halkına verdiği sözlerin de ‘yalan rüzgarı’ olduğunu söyledi.

CHP Giresun Milletvekili aday adayı İnşaat Mühendisi Aykut Gezmiş ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Dün Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar’ı gezerek partilileri ve ilçe halkıyla görüşen Gezmiş, sorunları yerinde dinledi.

Vatandaşın, “Yöremizde hayvancılık bitti, tütün yok edildi, yerine alternatif ürün getirilmedi,  işsizlik ve yoksulluk arttı, buna bağlı olarak yaşanan göçle nüfusumuz düştü. Nurettin Canikli’nin bölgeye verdiği sözler ‘yalan rüzgârı’ oldu. Bırakın Kurtbeli yolunun yapımını Alucra’ya bir hamam dahi yapılmadı. Hastanelerimizde bir uzman doktorumuz bile yok” şeklindeki yakınmalarını dinleyen Gezmiş, “Yıllardır AKP’ye oy verdiniz, yerinizde saymayı bırakın, hep geri gittiniz. Bir de bizi deneyin, sizden emanet oy istiyoruz” dedi.

Beraberinde CHP İl Başkan Yardımcıları Selahattin Ay, Necmi Sıbıç, İl Genel Meclisi Üyesi Türker Salbacak ve Talip Dervişoğlu ile birlikte Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerini ziyaretlerde bulunan CHP Milletvekili aday adayı Aykut Gezmiş, önce Çamoluk İlçe Başkanı Abdulkadir Tatar ile ilçeyi gezerek vatandaşın sorunlarını dinledi. Gezmiş daha sonra Alucra’ya geçerek İlçe Başkanı Ercivan Altıparmak ve partililerle görüştü.

ALUCRALI’NIN İSYANI

Önce Alucra esnafını dinleyen Gezmiş, “Yıllardır AKP’ye oy veriyoruz ama Kurtbeli yolunun yapımından vazgeçtik, Canikli ilçemize bir hamam bile yaptıramadı.  Hastanemizde bir uzman doktorumuz bile yok. Bizleri sadece oy deposu gördüler, yıllardır verilen sözler yerine getirilmedi. Hemşericilik yaptık, zarar gördük. Artık ilçemize yatırım bekliyoruz ” şeklindeki şikâyetlerine tanık oldu.

AKP, ŞEBİNKARAHİSAR’I YOK EDİYOR

Daha sonra Şebinkarahisar İlçe örgütünü ziyaret ederek İlçe Başkanı Oktay Alp ve partililerle görüşen Aykut Gezmiş, burada da esnafın ve vatandaşın sorununu dinledi. Hayvancılığın bittiğini, tütünün yok edildiğini ancak yerine alternatif bir ürün getirilmediğini, işsizliğin yoksulluğun arttığı için de göçün çoğaldığını ve buna bağlı olarak nüfusun azaldığını anlatan vatandaşa CHP’nin projelerini anlatan Aykut Gezmiş “Bir de bizi deneyin” dedi ve şunları dile getirdi:

SİZDEN EMANET OY İSTİYORUM

“Bugün ziyaret ettiğimiz ilçelerde vatandaşın AKP’ye olan yoğun tepkisiyle karşılaştık. Yıllardır AKP bu bölgeyi oy deposu olarak görmüş. Verdiği hiçbir sözü yerine getirmemiş. Sözler adeta yalan rüzgârı olmuş. Sizlerin de dile getirdiği gibi yörede hayvancılık bitmiş, 280 bin büyük ve küçükbaş hayvandan geriye 35 bin hayvan kalmış. Diğer yandan 36 bin 800 olan nüfus 11 binlere düşmüş. Kısacası AKP, Şebinkarahisar’ı yok etmiş.  

Biz hep söylüyoruz, işsizlik ve yoksulluk kader değildir. Sizin de dile getirdiğiniz gibi AKP bu bölgeyi yıllardır oy deposu olarak görmüş. Hiçbir sözünü yerine getirmemiş ve bölgenin geri kalmasına neden olmuş. Sizler de artık gerçekleri görün ve onların vaatlerine inanmayın. Bir de bizi deneyin. Sizden emanet oy istiyoruz. CHP’nin işsizliği ve yoksulluğu yok edecek projeleri hazırdır, bu projeleri hayata geçirecek kadroları da tamdır.”YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber