Sarıkamış Şehitlerimiz Unutulmadı

Ana Sayfa » Güncel Haberler » GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

Giresun Aktuel sitesinden "CANİKLİ'YE DE BU YAKIŞIR..." isimli 24 mart 2010 tarihinde yayınlanan haberde Seviye Ayaklar Altında!

 
 
 
GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

Haberin Başlığı "Canikli'ye Bu Yakışır..." isimli haber. Haber başlığına yada içeriğine sözümüz yok!

Bizi rahatsız eden cümle "Batlama'dan çok daha küçük olan Alucra ilçe yapılıp MYO dahi kurulurken, Batlama'da hala bir ilçe dahi kurulamaması bölgenin sahipsizliğini gösteriyor. Batlama'nın en büyük eksikliği olarak Ergun Özdemir gibi bir lider çıkaramaması gösteriliyor.Bu arada AKPli Özden'in , Canikli'nin de Batlama için gayret gösterdiğini açıklaması heyecan yarattı. Milletvekili Canikli'nin yeni dönemde Alucra kadar bu yöreye de önem vermesi bekleniyor."

Bu yazıyı yazmalarındaki gerekçeyi öğrenmek ve ALUCRA'YI küçümseyen tavırla attığı cümleyi düzeltmesi için aradığımız site editörü ZEKİ AL, önce köşe yazarımız Erdem Ekşinin yazdığı yorum için hakaret edip telefonda bizi konuşturmadığı gibi küfür ederek telefonu yüzümüze kapattı.

Her önüne gelen site açıp Haber Editörüyüm derse Olacak olan şey bu! Giresun adına eleştiriden başka hiç bir haberi olmayan kişililerin seviyesi bu kadar! Küfür edilmese bu yazıyı yazma gereği bile duymaz, muhattap bile olmazdık ama küfür edilince iş değişir. Elbet bir gün bir yerde Karşılaşırız kendileriyle, o zaman anlatırız Alucra'nın 140 küsür yıllık geçmişini kendilerine.

Haberin Linki:

http://www.giresunaktuel.com/haber_detay.asp?haberID=2102


İşte Yazılan Yorum


ERDEM EKŞİ [ 24 Mart 2010 17:41 ]

Çok terbiyesizce haber yapıyorsunuz.Alucra ile Batlama arasında kıyaslama yaparak, aklınızca Alucra'yı küçük düşürmeye ve ayrımcılığa sebebiyet veriyorsunuz.Bu kafalar ile mi Batlama'ya hizmetin gelmesini sağlıyacaksınız.Sayın Nurettin Canikli üzerinden Alucra'ya ve alucralıya hakaret edemezsiniz.Meslek Yüksek Okulnu Alucra'nın fedakar insanları kurdu.Alucra Meslek Okulu sayesinde Giresun Üniversitesi kuruldu.Alucra Giresunun gelişmesine katkı koymaya çalışıyorken sizin yaptığınız habere bir bakın.Allahınızı severseniz içinde Hakkaniyet bulunuyor mu? Batlama'dan dünya kadar işadamı ve siyasetçi var, Eleştirecekseniz onlar ne güne duruyor?.Kendinize gelin.Terbiye sınırlarını aşmayalım.İki koyunu güdemeyenler Alucra'ya söz söyleyemezler....vesselam

Editör notu:

Sayın Ekşi sizde bir köşe yazarısınız.Kusura bakmayın ama Alucra'ya yapılan övgüyü eleştiri olarak almışsınız.Haberi lütfen tekrar okuyun ve önyargısız yorumlayın.Alucra'nın nüfus olarak Batlama'dan az olmasına rağmen önce ilçe olması,ardından myo açması ve sayısız hizmet alması başarı olarak gösterilmiştir.Alucra siteleri dışında Alucra'nın sorunlarını bizim sitemiz kadar işleyen ve Alucra'nın her etkinliğine yer veren başka site var mıdır acaba?Eğribel tüneli başta olmak üzere temel sorunlar defalarca haber yapılmasına rağmen tam tersini düşünmeniz şaşırtıcıdır.

Yani Alucra'nın başarısı ile Batlama'nın sahipsizliği dile getirilmiştir.Kaldı ki Batlamaya hizmet isteyen biz değil yörenin vatandaşlarıdır.Sayın Canikli'nin bir Alucralı olarak Batlama ilede ilgilenmesini isteyen vatandaşlar neden Alucra karşıtı olur onu anlayamadık.


Birde bu sitenin idarecileri ile sayın Canikli arasındaki ilişki ve samimiyeti bilmeden yerel milliyetçilik yapmanız manidardır.Sayın Canikli'ye haksızlık yapıldığında ilk karşı çıkacak sitelerden biri de bu sitedir.Bunun örnekleri son 5-6 yılda yığınla mevcuttur.Yığınla tv programı vardır ve bunların birini dahi izlemeden atıp tutmanız ayıptır.Birde bizi terbiyesiz olarak nitelendirilip hakaret etmişsiniz.Bu hukuken suçtur.


Birde bu sitede parti ayrımı yoktur.AKP,CHP ve MHP başta olmak üzere hepsi doğru yaptıklarında övülmüş eksik yapılan konularda eleştirilmiştir.Çünkü burası bir basın organıdır.Eğer sadece AKP eleştirilip diğerleri eleştirilmezse o zaman sorun vardır..


Ayrıca AKP şuan iktidar olduğu için fazla eleştirilmesi kadar da doğal birşey yoktur.Ama burada kimseye hakaret edilmez.Gözden kaçan ufak tefek yorumlar olursa da ilk fark edildiğinde anında düzeltilir.


Bir köşe yazarı olarak cevap vermek yerine böyle hakaret etmeniz şık olmamış.Eğer siz yazar değilde sıradan bir vatandaş olsanız bu cevabı asla vermezdik.Sizi pek tanımıyoruz ama olaylara galiba biraz ideolojik bakıyorsunuz.Biz gazeteciyiz ve ideolojik bakamayız.Giresun'a Tıp Fakültesi kazandıran sayın Canikli'ye her fırsatta teşekkür ettiğimiz için değişik partilerce yerden yere de vuruluyoruz.Eğer Canikli,OR-Gİ ve Eğribel tünelini yaparsa yine övmekten kaçınmayız.Ama bu hizmetler gecikince de bizim ve siz gazetecilerin yapacağı iş eleştiri olmalıdır.Ayrıca sayın Canikli'nin o bölgede yaptığı başka hizmetler varsa da bize ulaştırın yayınlayalım.Ama gazetecilerin gazeteciye hakaret etmesi hoş değildir. Ama yinede taktir kamuoyunundur...


Erdem Ekşi [ 24 Mart 2010 20:41 ]

Sayın Editör, Alucra dün ilçe olmamıştır.Alucra'nın 140 yıllık bir siyasi geçmişi vardır.1975 öncesi nüfus ve idari bakımdan Giresunun ilinin en büyük ilçesidir.Göç ve geçim gayesi ve nufüsün hızla şehirlere akması sonucunda Alucra kış ayların boşalmaktadır.Ben asla bölgesel milliyetçilik yapmam, yapmadım.Giresunlu olmakla da gurur duyuyorum.Asıl ayrımcılık yapanlarıda ince nüansla ile yapmaya çalışanlarıda Allah'a havale ediyorum.Merak etmeyin Osman Ağa'nın torunlarıyız.Siz her ne kadar bizleri Ekinci gözüyle görsenizde.Akp'li felan da değilim.Canikliye ve partisine asla oy vermiş bir kişi değilim.Ortada bir haksızlık var onu savunuyorum.Lütfen Canikliye Alucra üzerinden vurmaya çalışmayınız.Caniklinin Alucra'ya bir hizmet yaptığı yoktur.Görmeden uzaktan Alucra adına ahkam kesmeyelim.Lütfen....Siz Batlamaya lider aramayı bırakında, Nizamettin Ekmen gibi bir lideri Giresun için arayalımm...

Editör notu:

Erdem bey sizinle yüz yüze bo konuyu konuşmak isterdim.Burada birGiresunlu gazeteci olarak Batlama'da bir lise dahi olmamasını sizin de gündeme getirmenizi beklerdim.Alucra'ya okumak için insanların gelmesi hepimizi gururlandırmaktadır.Ancak batlamada insanlar lise için dahi şehre göç etmekte yada çocuklar akraba yanında psikolojik olarak zorlanmaktadırlar.Fakir aile çocukları için hayat zordur.Kaldıki burada Alucramızın Nurettin Canikli gibi bir lider çıkarması bir avantajdır.Haberde zaten sayın Canikli'nin Batlama ile ilgilenmesinin heyecan yarattığı ifade edilmektedir.Galiba haberi okumadan tepki verdiniz.Haberde sayın Canikli'nin duyarlılığına teşekkür vardır.Ayrıca biz Alucra'yı asla sizin dediğiniz gibi bakmıyoruz.Gazete arşivlerimiz yığınla alucra haberiyle doludur.Sayın Tülay Dolu'nun bize ulaştırdığı her haber bu sitede anında yayınlanır.

Ayrıca Batlama'nın büyüklüğü nufüs yönündendir.Bu rakamlarla ortadadır.Kaldıki burada Alucra'nın başarısı örnek gösterilmiştir.Gösteren de vatandaşlardır.Burada siteyi suçlamanız manidardır.Sizin bu sitede defalarca köşeniz yayınlanmıştır.Kimse de çıkıp bir söz etmemiştir.Bir gazeteci olarak olaya hala negatif pencereden bakmanız ve Alucra'nın övülmesini ve Batlamaya örnek gösterilmesine kızmanız ilginçtir.Galiba biri size telefon etmiş sizde haberi okumadan o kişiye inanmışsınız.Lütfen haberi tekrar okuyun.O zaman bize ne kadar haksızlık ettiğinizi anlayacaksınız.

 
25 Mart 2010 Perşembe 09:24
Okunma: 1610
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1605 - Cervantes'in Don Kişot adlı romanı ilk kez yayımlandı. Romanın 2. bölümü ise tam 10 yıl sonra basılacaktır.
1685 - Viyana'da ilk kafe Johannes Diodato tarafından açıldı.
1819 - Simon Bolivar Kolombiya Cumhuriyeti'ni ilan etti.
1851 - Şirket-i Hayriye kuruldu
1852 - Sand River antlaşması ile BirleşikKrallık, Transvaal'deki (Güney Afrika) Boer kolonilerinin bağımsızlığını kabul etti.
1875 - Karaköy Beyoğlu arasındaki Tünel hizmete girdi. Tünel dünyanın en eski ikinci ve en küçük metrosuydu.
1904 - Anton Çehov'un yazdığı Vişne Bahçesi oyunu ilk kez Moskova Sanat Tiyatrosu nda sahnelendi.
1909 - Fenerbahçe ile Galatasaray ilk kez karşılaştı; FB:0, GS:2
1917 - ABD, Virgin Adaları karşılığında Danimarka'ya 25 milyon dolar ödedi.
1923 - Mustafa Kemal Paşa'nın İzmit'te düzenlediği ilk basın toplantısı, sabaha karşı sona erdi.
1929 - Elzie Crisler Segar tarafından yaratılan Temel Reis (Popeye) karikatürü ilk kez bir gazetede yayımlandı.
1942 - Ankara'da ekmek karneye bağlandı.
1944 - Monte Cassino Savaşı: II. Dünya Savaşı'nın en uzun ve kanlı çarpışmalarından biri başladı.
1945 - SSCB ve Polonya birlikleri Varşova'ya girdi.
1946 - BM Güvenlik Konseyi ilk toplantısını yaptı.
1960 - Yahya Kemal Müzesi açıldı. Müze Fatih Külliyesi'nin Baş Kurşunlu Medresesi'nde bulunuyor.
1961 - Kongo Başbakanı Patrice Lumumba öldürüldü.
1964 - Londra Konferansı'nda Kıbrıs Türk toplumunu temsil eden Rauf Denktaş konuştu. Rauf Denktaş, federal yönetime gidilmezse, ayrı bir hükümet kuracaklarını açıkladı.
1966 - Bir Amerikan B-52 bombardıman uçağı, İspanya üzerinde bir yakıt tanker uçağı ile yakıt ikmali sırasında çarpıştı ve dört hidrojen bombasını Palomares köyü civarına düşürdü. Palomares olayı olarak hatırlanan olayda çevrede radyasyon kirliliği oluştu.
1971 - Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Erdal İnönü'nün evinin önüne dinamit atıldı.
1973 - Ferdinand Marcos, Filipinler'in "ömür boyu" başkanı oldu.
1974 - Resmî olarak son Anadolu parsı öldürüldü.1
1984 - Dolandırıcılıktan yargılanan Abidin Cevher Özden (Banker Kastelli) beraat etti.
1987 - Bülent Ecevit, Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı davranmaktan 11 ay 20 gün hapse mahkum edildi. 12 Eylül darbesinden sonra Bülent Ecevit hakkında 80, Süleyman Demirel hakkında 55 dava açılmıştı.
1990 - Yazar Aziz Nesin, kendisine "vatan haini" dediği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Kenan Evren aleyhine tazminat davası açtı.
1991 - 2. Körfez Savaşı, müttefik uçaklarının Irak ve Kuveyt'teki hedefleri vurmalarıyla başladı. Irak, misilleme olarak İsrail'e 8 adet Scud füzesi yolladı.
1992 - İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) Kuzey İrlanda'da protestanlara ait bir binayı bombaladı, 7 işçi öldü.
1994 - Güney Kaliforniya'da 6,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 61 kişi öldü, 20 milyar dolar hasar olduğu tahmin ediliyor.
1994 - 21 Ocak'ta fırlatılması planlanan ilk Türk uydusu Türksat 1A'yı taşıyacak Arien füzesi arızalandı. Fırlatma işlemi 10 gün ertelendi.
1995 - Avrupa Parlamentosu, Saharov Ödülü'nü cezaevinde bulunan eski DEP milletvekili Leyla Zana'ya verdi.
1995 - Japonya'nın Osaka-Kobe bölgesinde 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 6 binden fazla kişi öldü.
2000 - İstanbul'da bir villaya operasyon düzenleyen polisle çıkan çatışmada, Hizbullah'ın elebaşı Hüseyin Velioğlu ölü ele geçirildi. Genişletilen operasyonda, mezar evler ortaya çıkarıldı ve çok sayıda Hizbullah mensubu yakalandı.
2005 - İstanbul'da 97 şehit asker ailesi ve malul gaziye Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.
2007 - Kuzey Kore'nin nükleer denemesi üzerine Chicago Üniversitesindeki sembolik Kıyamet Günü Saati 11:55'e ayarlandı (12 Kıyamet demektir) Saat soğuk savaş boyunca 18 kez değiştirilmiştir.
 
Süper Loto
12.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu081315212246
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber