Ana Sayfa Güncel GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

Giresun Aktuel sitesinden "CANİKLİ'YE DE BU YAKIŞIR..." isimli 24 mart 2010 tarihinde yayınlanan haberde Seviye Ayaklar Altında!

Giriş Tarihi: 25 Mart 2010 Perşembe 09:24
GİRESUN AKTUEL SEVİYEYİ DÜŞÜRDÜ

Haberin Başlığı "Canikli'ye Bu Yakışır..." isimli haber. Haber başlığına yada içeriğine sözümüz yok!

Bizi rahatsız eden cümle "Batlama'dan çok daha küçük olan Alucra ilçe yapılıp MYO dahi kurulurken, Batlama'da hala bir ilçe dahi kurulamaması bölgenin sahipsizliğini gösteriyor. Batlama'nın en büyük eksikliği olarak Ergun Özdemir gibi bir lider çıkaramaması gösteriliyor.Bu arada AKPli Özden'in , Canikli'nin de Batlama için gayret gösterdiğini açıklaması heyecan yarattı. Milletvekili Canikli'nin yeni dönemde Alucra kadar bu yöreye de önem vermesi bekleniyor."

Bu yazıyı yazmalarındaki gerekçeyi öğrenmek ve ALUCRA'YI küçümseyen tavırla attığı cümleyi düzeltmesi için aradığımız site editörü ZEKİ AL, önce köşe yazarımız Erdem Ekşinin yazdığı yorum için hakaret edip telefonda bizi konuşturmadığı gibi küfür ederek telefonu yüzümüze kapattı.

Her önüne gelen site açıp Haber Editörüyüm derse Olacak olan şey bu! Giresun adına eleştiriden başka hiç bir haberi olmayan kişililerin seviyesi bu kadar! Küfür edilmese bu yazıyı yazma gereği bile duymaz, muhattap bile olmazdık ama küfür edilince iş değişir. Elbet bir gün bir yerde Karşılaşırız kendileriyle, o zaman anlatırız Alucra'nın 140 küsür yıllık geçmişini kendilerine.

Haberin Linki:

http://www.giresunaktuel.com/haber_detay.asp?haberID=2102


İşte Yazılan Yorum


ERDEM EKŞİ [ 24 Mart 2010 17:41 ]

Çok terbiyesizce haber yapıyorsunuz.Alucra ile Batlama arasında kıyaslama yaparak, aklınızca Alucra'yı küçük düşürmeye ve ayrımcılığa sebebiyet veriyorsunuz.Bu kafalar ile mi Batlama'ya hizmetin gelmesini sağlıyacaksınız.Sayın Nurettin Canikli üzerinden Alucra'ya ve alucralıya hakaret edemezsiniz.Meslek Yüksek Okulnu Alucra'nın fedakar insanları kurdu.Alucra Meslek Okulu sayesinde Giresun Üniversitesi kuruldu.Alucra Giresunun gelişmesine katkı koymaya çalışıyorken sizin yaptığınız habere bir bakın.Allahınızı severseniz içinde Hakkaniyet bulunuyor mu? Batlama'dan dünya kadar işadamı ve siyasetçi var, Eleştirecekseniz onlar ne güne duruyor?.Kendinize gelin.Terbiye sınırlarını aşmayalım.İki koyunu güdemeyenler Alucra'ya söz söyleyemezler....vesselam

Editör notu:

Sayın Ekşi sizde bir köşe yazarısınız.Kusura bakmayın ama Alucra'ya yapılan övgüyü eleştiri olarak almışsınız.Haberi lütfen tekrar okuyun ve önyargısız yorumlayın.Alucra'nın nüfus olarak Batlama'dan az olmasına rağmen önce ilçe olması,ardından myo açması ve sayısız hizmet alması başarı olarak gösterilmiştir.Alucra siteleri dışında Alucra'nın sorunlarını bizim sitemiz kadar işleyen ve Alucra'nın her etkinliğine yer veren başka site var mıdır acaba?Eğribel tüneli başta olmak üzere temel sorunlar defalarca haber yapılmasına rağmen tam tersini düşünmeniz şaşırtıcıdır.

Yani Alucra'nın başarısı ile Batlama'nın sahipsizliği dile getirilmiştir.Kaldı ki Batlamaya hizmet isteyen biz değil yörenin vatandaşlarıdır.Sayın Canikli'nin bir Alucralı olarak Batlama ilede ilgilenmesini isteyen vatandaşlar neden Alucra karşıtı olur onu anlayamadık.


Birde bu sitenin idarecileri ile sayın Canikli arasındaki ilişki ve samimiyeti bilmeden yerel milliyetçilik yapmanız manidardır.Sayın Canikli'ye haksızlık yapıldığında ilk karşı çıkacak sitelerden biri de bu sitedir.Bunun örnekleri son 5-6 yılda yığınla mevcuttur.Yığınla tv programı vardır ve bunların birini dahi izlemeden atıp tutmanız ayıptır.Birde bizi terbiyesiz olarak nitelendirilip hakaret etmişsiniz.Bu hukuken suçtur.


Birde bu sitede parti ayrımı yoktur.AKP,CHP ve MHP başta olmak üzere hepsi doğru yaptıklarında övülmüş eksik yapılan konularda eleştirilmiştir.Çünkü burası bir basın organıdır.Eğer sadece AKP eleştirilip diğerleri eleştirilmezse o zaman sorun vardır..


Ayrıca AKP şuan iktidar olduğu için fazla eleştirilmesi kadar da doğal birşey yoktur.Ama burada kimseye hakaret edilmez.Gözden kaçan ufak tefek yorumlar olursa da ilk fark edildiğinde anında düzeltilir.


Bir köşe yazarı olarak cevap vermek yerine böyle hakaret etmeniz şık olmamış.Eğer siz yazar değilde sıradan bir vatandaş olsanız bu cevabı asla vermezdik.Sizi pek tanımıyoruz ama olaylara galiba biraz ideolojik bakıyorsunuz.Biz gazeteciyiz ve ideolojik bakamayız.Giresun'a Tıp Fakültesi kazandıran sayın Canikli'ye her fırsatta teşekkür ettiğimiz için değişik partilerce yerden yere de vuruluyoruz.Eğer Canikli,OR-Gİ ve Eğribel tünelini yaparsa yine övmekten kaçınmayız.Ama bu hizmetler gecikince de bizim ve siz gazetecilerin yapacağı iş eleştiri olmalıdır.Ayrıca sayın Canikli'nin o bölgede yaptığı başka hizmetler varsa da bize ulaştırın yayınlayalım.Ama gazetecilerin gazeteciye hakaret etmesi hoş değildir. Ama yinede taktir kamuoyunundur...


Erdem Ekşi [ 24 Mart 2010 20:41 ]

Sayın Editör, Alucra dün ilçe olmamıştır.Alucra'nın 140 yıllık bir siyasi geçmişi vardır.1975 öncesi nüfus ve idari bakımdan Giresunun ilinin en büyük ilçesidir.Göç ve geçim gayesi ve nufüsün hızla şehirlere akması sonucunda Alucra kış ayların boşalmaktadır.Ben asla bölgesel milliyetçilik yapmam, yapmadım.Giresunlu olmakla da gurur duyuyorum.Asıl ayrımcılık yapanlarıda ince nüansla ile yapmaya çalışanlarıda Allah'a havale ediyorum.Merak etmeyin Osman Ağa'nın torunlarıyız.Siz her ne kadar bizleri Ekinci gözüyle görsenizde.Akp'li felan da değilim.Canikliye ve partisine asla oy vermiş bir kişi değilim.Ortada bir haksızlık var onu savunuyorum.Lütfen Canikliye Alucra üzerinden vurmaya çalışmayınız.Caniklinin Alucra'ya bir hizmet yaptığı yoktur.Görmeden uzaktan Alucra adına ahkam kesmeyelim.Lütfen....Siz Batlamaya lider aramayı bırakında, Nizamettin Ekmen gibi bir lideri Giresun için arayalımm...

Editör notu:

Erdem bey sizinle yüz yüze bo konuyu konuşmak isterdim.Burada birGiresunlu gazeteci olarak Batlama'da bir lise dahi olmamasını sizin de gündeme getirmenizi beklerdim.Alucra'ya okumak için insanların gelmesi hepimizi gururlandırmaktadır.Ancak batlamada insanlar lise için dahi şehre göç etmekte yada çocuklar akraba yanında psikolojik olarak zorlanmaktadırlar.Fakir aile çocukları için hayat zordur.Kaldıki burada Alucramızın Nurettin Canikli gibi bir lider çıkarması bir avantajdır.Haberde zaten sayın Canikli'nin Batlama ile ilgilenmesinin heyecan yarattığı ifade edilmektedir.Galiba haberi okumadan tepki verdiniz.Haberde sayın Canikli'nin duyarlılığına teşekkür vardır.Ayrıca biz Alucra'yı asla sizin dediğiniz gibi bakmıyoruz.Gazete arşivlerimiz yığınla alucra haberiyle doludur.Sayın Tülay Dolu'nun bize ulaştırdığı her haber bu sitede anında yayınlanır.

Ayrıca Batlama'nın büyüklüğü nufüs yönündendir.Bu rakamlarla ortadadır.Kaldıki burada Alucra'nın başarısı örnek gösterilmiştir.Gösteren de vatandaşlardır.Burada siteyi suçlamanız manidardır.Sizin bu sitede defalarca köşeniz yayınlanmıştır.Kimse de çıkıp bir söz etmemiştir.Bir gazeteci olarak olaya hala negatif pencereden bakmanız ve Alucra'nın övülmesini ve Batlamaya örnek gösterilmesine kızmanız ilginçtir.Galiba biri size telefon etmiş sizde haberi okumadan o kişiye inanmışsınız.Lütfen haberi tekrar okuyun.O zaman bize ne kadar haksızlık ettiğinizi anlayacaksınız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber