Ana Sayfa Güncel Giresun, Başbakan'ı Karşıladı

Giresun, Başbakan'ı Karşıladı

Ak Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rize mitinginin ardından, helikopterle Giresun'a geldi.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2011 Pazar 20:16
Giresun, Başbakan'ı Karşıladı

Yanında Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, bazı milletvekilleri, kızı Sümeyye Erdoğan’la birlikte miting yapılacak alana geçti.

Giresun’un özellikle köy kasaba ve ilçelerinden minibüslerle gelen vatandaşlar çok Osmanağa Meydanında yerlerini aldılar ve Başbakan Erdoğan’ı beklemeye başladılar.

     Bir gün önceden Giresun’a gelen Başbakanlık korumaları ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldılar alanda kuş uçurtulmadı.

     Alana gelenlerin üzerleri köpekli polis timlerince tek tek arandı, çatılara keskin nişancılar yerleştirildi.

     Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı alanın çevresindeki binalar boşaltılarak, giriş çıkışlarına güvenlik görevlileri yerleştirildi.

     Partili organize elemanları alana gelenlere parti müzikleriyle coşku vermeye çalıştı. Gelenlerin ellerine parti bayrakları dağıtıldı.

Erdoğan alana girerken, vatandaşlar coşkulu tezahüratlar yaptılar. Başbakan Erdoğan, vatandaşları ve partilileri selamladı. Konuşmasının başında, CHP'li Binnaz Toprak ilk sırayı aldı. İsim kullanmadan Toprak'ı eleştiri yağmuruna tutan Erdoğan, "İlim ilim bilmektir, İlim kendin bilmektir, Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır." Sen prof olabilirsin ama ilim sahibi olamamışsın. Sadece okumuşsun o kadar. Önüne de bir kariyer koymuşsun, profesör, ama kendini tanıyamamışsın. Aynı Genel Başkanı gibi." diye konuştu.

8,5 yıllık Ak parti İktidarı olarak Giresun'da yaptıkları icraatları anlatan Erdoğan, bu kez eleştirisini CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yöneltti

Erdoğan; "Beni televizyona davet ediyor, çırak bile değilsin. Sen milli şefinin dizinin dibinde çıraklığı öğren. Kusura bakma, milletimiz sana iktidar falan verecek değil.“ Erdoğan halka yönelik sloganını tekrarladı; “Ak parti ile İstikrar sürsün Türkiye büyüsün, Giresun Büyüsün" dedi.

Erdoğan, Terör örgütü PKK'nın Karadeniz sahillerine ulaşmak isteğini vurgulayarak, teröre prim vermeyeceklerini ifade etti.

Erdoğan, alandaki kadınlara da seslendi; "Hanım kardeşlerim. 29 gün kaldı. Kapı kapı, köy köy dolaşmaya hazır mısınız? Bu sadece Tayyip kardeşinizin görevi değil. 12 Haziran'da inşallah AK Parti, sandıkları patlatarak çıkacak. 12 Haziran, temel hak ve özgürlüklerimiz için hayırlı olsun."  söyleminde bulundu.

Başbakan konuşmasının ardından alanda bulunanlara çiçek dağıttı, daha sonra da Giresun Valiliğine giderek Vali Şahin'e konuk oldu. 

Haber ve Fotoğraf: Selami Çelebi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber