Ana Sayfa Güncel GİRESUN GÜNLERİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

GİRESUN GÜNLERİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Giresun Valisi Mustafa Yaman'ın himayelerinde 9-10-11 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul'daki "4. Giresun Günleri" öncesinde İstanbul Çamoluk Kültür merkezinde sivil toplum örgütleri ve Giresun medya platformunun katıldığı bir toplantı yapıldı.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2010 Pazartesi 12:56
GİRESUN GÜNLERİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Açılış konuşmasını yapan Çamoluk dernek başkanı Yaşabey Kalebaşı,selamlama konuşması yaparak, davetlilere hoş geldiniz dedi..Şebinkarahisar yardımlaşma derneği başkanı Yücel Kısa, yönetim kurulu ile katıldığı toplantıda söz alarak stant ve Feshane hakkında düşüncelerini açıkladı.Giresun Dernekler birliği başkanı Halil Kütük,yapılan eleştirilerin haksız olduğunu, Feshane'de yapılan Giresun Günlerinin çok başarılı olduğunu belirterek bundan sonra yapılacaklar hakkında bilgi verdi.
  Feshane’de düzenlenen Giresun Günleri’nin Türkiye’deki en büyük yerel organizasyon olduğunu belirten Giresun federasyonu  Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Turan konuşmasında Feshane Giresun Günlerinin artık bir marka olduğunu, Feshane’den taşarak tüm Türkiye’ye yayılmaya devam ettiğini, Feshane’de düzenlenen Giresun Günleri’nin Türkiye’deki en büyük yerel organizasyon olduğunu belirten, her alanda yerimizi almak için geç kalmayalım.

 

"Giresun Feshane Günleri logosu ve sloganı ile bir marka haline gelmeli. Kendimizi Türkiye’ye daha iyi tanıtacağımız böylesi bir organizasyonda hiç bir eksiğimiz olmamalı. Hatta gelecek yılların programları bile şimdiden yapılmalı" dedi. Hasan Turan,toplantıya katılanların sorularına tek tek cevap vererek,eksiklikler ve yapılacaklar hakkında bilgiler verdi.3 gün süresince 700-800 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Giresun etkinliklerine, Giresun, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli İllerinde yaşayan Giresunların da katılması bekleniyor.

İstanbul'da bulunan 800.000 Giresun’lu ve İstanbul’luyu buluşturmayı hedefleyen etkinlikte, Giresun ilinin tarihi, turizmi, ekonomisi, kültürü ve sosyal yapısı ile ilgili konferans ve paneller düzenlenecek. Şebinkarahisar belediyesi ve Şebinkarahisar yardımlaşma derneğinin ortaklaşa düzenleyeceği Feshane’de,diğer ilçelerde aynı şekilde, Sanat camiasından konukların da katılacağı etkinliklerde ünlü sanatçılar sahne alacak, resim sergileri, gösteriler, yöresel yemek yarışmaları düzenlenecek, ilçe stantlarında yöresel ürün tanıtımları ve ikramları yapılacaktır.

Giresun,Şebinkarahisar ve diğer ilçeleriin tanıtımına önemli katkı sağlayacağı muhakkak olan İstanbul Eyüp’teki "Feshane Giresun Günleri" hazırlık toplantısı, Sanatçımız Nurettin Bay,Üsküdar Anadolu hastanesi başhekimi Op.Dr.Muharrem Kuzkaya,hastane müdürü Haydar Akın Alucra, Çamoluk, Şebinkarahisar diğer ilçelerin temsilcilerinin görüş ve önerileri ile sona erdi.

Şebinmedya-Sadi Toygar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber