Ana Sayfa Güncel GİRESUN MEDYA PLATFORMU BİR ARAYA GELDİ

GİRESUN MEDYA PLATFORMU BİR ARAYA GELDİ

(GİRMEP) çeşitli konuları görüşmek üzere İstanbul Sultangazi Gönül Sofram'da bir araya geldiler. İlçemizi temsilen Alucrahaber.com ve Alucra.com medya platformunun toplantısına iştirak etti.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2010 Salı 08:19
GİRESUN MEDYA PLATFORMU BİR ARAYA GELDİ
Bahat Hastanesi, Ahmet Demiray tarafından ev sahipliği yapılan toplantıya Ali Şükrü Kara Giresunlular.com, Engin Turan, Halil Kütük Yaglidere.com, Tülay Dolu Alucra.com, Kadir Bekiroğlu Alucrahaber.com, Hasan Kübüç Yenitirebolu.com, İbrahim Balcıoğlu Medyagiresun.com, Selim Dolu, Yavuz Kayacık (Şair) Giresunulusal.com, Nuri Yılmaz Vatangiresun.com, M.Şenol Saygılı Vatan28.com, Adem Güney (Ozan Gezgini) katıldılar.

Birçok Platform üyesinin İstanbul dışında olması ve bazı üyelerinde diğer programlardan dolayı toplantıya katılamadıkları gözlendi. Toplantıya Ankara’dan kalkıp gelen Yavuz Kayacık ve yıllardır Giresunlularla bir araya gelemeyen Derelili Adem Güney (Ozan Gezgini)’nin katılarak şiirlerini okumaları ayrı bir anlam kattı.

GİRMEP: ‘Eğribel’e Tünel, Tirebolu’ya Tren, Çanakçı’ya Yol’ ele aldığımız önemli konular oldu.

Sohbet ortamında geçen toplantıda Giresun Medya Platformu başkanı Ali Şükrü Kara, bu güne kadar yaptıkları faaliyetleri özetleyerek şunları söyledi:

"Biz 23.02.2007 tarihinde arkadaşlarla birlikte, Giresun Medya Platformu’nu kurarak yol çıktık. Amacımız Giresun’da veye dışında medya ile ilgilenen Giresunluları bir araya getirmek, Giresun medyasının saygınlığını arttırmaktır. Platform olarak kuruluş sürecinden itibaren arka arkaya iki yıl Feshane’de düzenlenen "Giresun Günleri"ne katılarak aktif çalışmalar yaptık. Burada Giresun’un sorunlarını gündeme taşıdık. Çanakçı yolu ki şimdilerde çalışmalar başlanıldı- Tirebolu’ya Tren –ki şu anda proje yapım ihalesi bir firmaya verildi, alternatif ve rakip proje çalışmaları da var-  Eğribel’e Tünel –ki yapılana kadar üzerinde duracağımız konu- ve ORGİ olmak üzere ele aldığımız önemli konulardı. Yine Giresun ve Giresunluların sesini dünyaya ulaştırmaya çalıştık" dedi. Tülay Dolu'ya Çalgan Köyü Derneği tarafından Ankara'da verilen Plaketi Yavuz Kayacık Platform toplantısında teslim etti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber