Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Giresun Üniversitesi 5.Yaşını Kutluyor

Giresun Üniversitesi 5.Yaşını Kutluyor

Giresun Üniversitesi'nin 5. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2011 Cuma 09:01
Giresun Üniversitesi 5.Yaşını Kutluyor

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’ndeki Rektörlük binasında düzenlenen beşinci kuruluş yıldönümü etkinliklerinin açılışında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, Türkiye’deki 150 üniversite arasında kendisine bir yer aramakta olduğunu söyledi.


Giresun Üniversitesi’nin henüz yeni bir üniversite olduğunu belirten Rektör Vekili Can “Üniversitemiz 150 üniversite arasında kendisine bir yer aramaktadır.Yeni olmamız dolayısıyla da eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi biliyoruz ve gidermek için çalışıyoruz. Eksiklerimiz içerisinde en önemlileri Fiziki altyapı, dananım ve akademik elaman açısından eksiklerimizi sıralayabiliriz. Fiziki eksiklerimizi devletin bize sunmuş olduğu imkanları kullanarak üniversitemizi seçkin bir yere taşımaya çalışıyoruz. Bu yaz dönemi içerisinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bazı programlarımızdan bazılarını paylaşmak istiyorum. Üniversitemiz için mastır yerleşim planı hazırladık ve Devlet Planlama Teşkilatına sunduk. İlk etapta İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat ve Tıp olmak üzere üç fakülte binalarını inşa etmeye başlayacağız. Bunların yanı sıra kapalı spor salonu. Merkez Laboratuvarı da yapmayı planlıyoruz. Ayrıca şunu da ifade etmeliyim ki nüfusu 850 binin altında olan yerlere Tıp Fakültesi Hastanesi yapılamayacak olmasından dolayı Sağlık Bakanlığı’na bağlı 400 yataklı Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nin yapımına birkaç ay içerisinde başlanacağını müjdeleyebilirim. Bunlar fiziki altyapılarımızı gidereceğimiz projelerimizdir. Akademik elaman ihtiyacımızı ise hat safhadadır. 15 bin öğrencisi bulunan üniversitemizde akademik elaman sayımız 400’ü bulmamaktadır ve bunlarında sadece 92 tanesi öğretim üyesidir. Bu eksikliğimizi gidermek içinde zaman zaman ilanlar veriyor ve eleman ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Donanım olarak ise eksiklerimizi gidermek için çalışmalarımız sürmektedir. İnanıyorum ki yakın bir gelecekte üniversitemiz şehri ile bütünleşerek güçlenecektir” dedi.

Rektör Vekili Prof. Yılmaz Can’ın konuşmasının ardından üniversite bünyesinde akademik çalışmalar yapan öğretim üyelerine ve öğrenciler arasında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere teşekkür plaketleri ve ödülleri verildi.

Güre Yerleşkesi’ndeki kutlama programının açılışı piyano resitali ve fotoğraf sergisiyle sona erdi.

Giresun Üniversitesi’nin beşinci kuruluş yıl dönümü düzenlenecek konserlerle devam edeceği belirtildi.

Haber: Selami Çelebi


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber