Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Giresun Üniversitesi Büyüyor

Giresun Üniversitesi Büyüyor

Giresun Üniversitesi Senatosu, bazı akademik birimlerin yeniden yapılandırılması, yeni bölümlerin açılması ve bu bölümlere öğrenci alınmasını da kapsayan bir dizi karar aldı.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2011 Pazartesi 10:17
Giresun Üniversitesi Büyüyor
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Giresun Üniversitesi Senatosu'nun toplandığı belirtildi. Toplantıda, Fen-Edebiyat Fakültesi'nin, Fen Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak ikiye ayrılması, Giresun Meslek Yüksekokulu'nun, Giresun Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Giresun Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılması ile Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu'nun, Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılması kararlarının alındığı belirtildi.

Toplantıda yine, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Giresun, Şebinkarahisar, Espiye, Eynesil, Keşap ve Alucra Meslek Yüksekokulları'nda yeni bazı bölümlerin kurulmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.

Senato toplantısında, 2011-2012 öğretim yılında yabancı uyruklu öğrenci alınmasının kararlaştırıldığı aktarılarak, yine Alucra, Görele, Tirebolu, Şebinkarahisar ve Bulancak Meslek Yüksek Okulları'nda da bazı bölümlere öğrenci alımı yapılması kararlarının alındığı kaydedildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber