Ana Sayfa Genel Giresun Valisi Değişti

Giresun Valisi Değişti

Giresun Valisi Mustafa Yaman Kırklareli Valiliğine atanırken yerine Merkez Valisi Dursun Ali Şahin getirildi.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2011 Pazar 20:28
Giresun Valisi Değişti
Giresun Valisi Mustafa Yaman Kırklareli iline atandı. Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan küçük çaplı valiler kararnamesi Resmi Gazete’nin önceki günkü mükerrer sayısında yayınlandı. Tunceli’den Giresun’a atanan Mustafa Yaman son kararname ile milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden Ali Haydar Öner’in yerine Kırklareli’ye atandı. Giresun’a ise Merkez Valisi Dursun Ali Şahin getirildi.

Kararnameye göre, Mardin Valisi hasan Duruer merkeze, Kilis Valisi Turan Ayaz Mardin’e, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Güngör Azim Tuna Çanakkale’ye, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı Yalova’ya ve Beylikdüzü Kaymakamı Yusuf Odabaş Kilis’e vali olarak atamaları yapıldı.

Şahin, geçtiğimiz ay Ocak ayında Ankara'da düzenlenen valiler toplantısında 19 Mayıs törenlerinin kaldırılması gerektiğini savunmuş ve sonra da sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirmişti. Şahin, Doç. Dr. Yusuf Erbay’ın Yargı kararıyla Yalova'ya 2. kez gelmesi üzerine Şahin merkeze atanmıştı.

19 MAYIS KALDIRILSIN DEMİŞTİ

Giresun Valiliği görevine atanan Dursun Ali Şahin, Ocak ayında Ankara'da düzenlenen valiler toplantısında 19 Mayıs törenlerinin kaldırılması gerektiğini savunmuş ve sonra da sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirmişti.

Doç. Dr. Yusuf Erbay'ın yerine geçen Ağustos ayında Yalova Valiliği görevine başlayan ve dün Merkeze alınan Dursun Ali Şahin, geçen Ocak ayında İçişleri Bakanının da katıldığı Ankara'da düzenlenen Valiler toplantısında, 19 Mayıs törenlerinin kaldırılması gerektiğini savunmuştu.

Vali Şahin'in bu sözleri üzerine, CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce sert tepki göstermiş, MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, ve CHP CHP Muğla Milletvekili Ali Arslan, Vali Şahin hakkında TBMM'ne soru önergesi vermişti. 

DURSUN ALİ ŞAHİN KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunu olan Vali Şahin, Bolu Maiyet Memurluğu ile görevine başladıktan sonra sırasıyla şu görevlerde bulundu; Samsun Kavak Kaymakamlığı, Sarız Kaymakamlığı ve Sarız Belediye Başkanlığı, Muş- Malazgirt Kaymakamlığı, Bakanlık Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı, Ankara Vali Yardımcılığı ve Esenboğa Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, İstanbul Vali Yardımcılığı, Zonguldak Vali Yardımcılığı, Afet Bölge Valiliği Vali Yardımcılığı (Geçici Görevle), İstanbul Kartal Kaymakamlığı, İstanbul Bakırköy Kaymakamlığı, Yalova Valiliği ve Merkez Valiliği.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber