Ana Sayfa Genel Giresun Yaman Vali'ye Veda Etti

Giresun Yaman Vali'ye Veda Etti

Kırklareli Valiliğine atanan Giresun Valisi Mustafa Yaman, "Giresun'u ve sizleri çok sevdim. Bundan sonrada seveceğim. Günlüm sizlerle beraber olacak" dedi.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2011 Cuma 11:16
Giresun Yaman Vali'ye Veda Etti

Kırklareli Valiliğine atanan Giresun Valisi Mustafa Yaman onuruna veda yemeği düzenlendi. 

Vali Yaman, yemekte yaptığı konuşmada, ayrılığın insana bir hüzün ve burukluk getirdiğini, Giresun’da 21 ay görev yaptığını ve çok güzel günlerinin geçtiğini söyledi.

Giresun’u unutmayacağını ifade eden Vali Yaman, "Evet, vakit geldi ayrılıyoruz biliyorsunuz sizlerle birlikte 21 ay görev yaptık. Mesleğimde bu yıl 25 yılımı dolduruyorum. Giresun’da görev yaptığım süre içersinde son derece keyifli günler geçirdim. Giresun’un halk oyunlarını öğrendim Giresunlularla beraber oturdum beraber kalktım.  Biz devlet memurları bir yerden bir başka yere hizmet için gidiyoruz. Giresun’da kaldığım süre içersinde bana ve aileme göstermiş olduğunuz desteklerden dolayı son derece mutluyum hakkınızı helal edin sizleri çok seviyorum nerde olursa olsun Giresun için yapabileceğim her ne iş olursa olsun hazır olduğumu belirtmek istiyorum”dedi.

Vali Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı:

 “Giresun’u ve sizleri çok sevdim. Bundan sonrada seveceğim. Günlüm hep sizlerle beraber olacak. Yapamadıklarım veya hatalarım, kusurlarım olmuşsa onların affını dilerim. Sizlerden helallik dilerim. Haklarınızı helal ediniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bana güzel duygular yaşattınız. Herkesle beraber olmak benim düşünemediğim bir noktaydı. Sizlerle hep gurur duyacağım, gönlüm sizlerle beraber olacak. Burada ne yapılıyorsa övüneceğim, burada bir sıkıntı olursa onun acısını bende yaşayacağım. Allah'a ısmarladık”

Giresun Vali Yardımcısı Osman Demir de Vali Yaman’ın aramızdan ayrılması nedeniyle çok üzgün olduklarını, kendisiyle çalışmaktan onurlu ve gururlu olduklarını belirterek, kendisine bundan sonraki görev yerinde başarılar diledi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da, “ 21 ay içinde değerli valimizle beraber çalışma mutluluğuna eriştik. Kendisi insanlarla sıcak dostluklar kuran bir valiydi. Valimiz en zor zamanlarımızda yanımızda oldu. Bu gecede hem hüzün, hem mutluluk var. Sizi geç bulduk ama erken kaybettik. Sizi seviyoruz. Kalbimizde yeriniz olacak. Size bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz, yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonunda Vali Yaman’a çeşitli hediyeler verilirken, müzik eşliğinde yenilen yemekten sonra Vali Yaman geceye katılan davetlilerle tek tek vedalaştı.

Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Ayvasıl Pide Tesislerindeki yemeğe, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Radi Akyol, Ağır Ceza Reisi Serkan Çağlayan, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Bekdemir,  Vali Yardımcıları Osman Demir, Cengizhan Aksoy,  Ahmet Yılmaz, Günay Öztürk, Kaymakamlar, Ordu Mit Bölge Müdürü, Hakim ve Savcılar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Kurmay Başkanı, Baro Başkanı, Siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, bazı İlçe ve Belde Belediye Başkanları, daire müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odaları, Ziraat Odası başta olmak üzere çok sayıda meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları, basın mensupları ve davetlilerden oluşan 700’ü aşkın kişi katıldı.


Yeni Tirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber