Ana Sayfa Güncel Giresun'a 30 Bin Kişilik ÇOTANAK ARENA Stadı

Giresun'a 30 Bin Kişilik ÇOTANAK ARENA Stadı

AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli, Giresun'a yapacakları önemli yatırımları açıklamaya devam ediyor. Salı akşamı gerçekleştirilen AK Parti Gençlik Şöleninde konuşan Nurettin Canikli, konuyla ilgili olarak yaptığı kısa konuşmasında "Giresun'a deniz dolgusu üzerine 30 bin kişilik büyük bir stadyum yapıyoruz.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 10:24
Giresun'a 30 Bin Kişilik ÇOTANAK ARENA Stadı
Adının da Çotanak Arena olmasını istiyoruz” diyerek, Giresunspor’a ve sporseverlere önemli bir müjde verdi.

TOKİ tarafından yapımı üstlenecek “Çotanak Arena” adı verilen büyük stat, deniz dolgusu üzerinde yapılacak. 30 bin kişi kapasiteli olması planlanan Çotanak Arena çevresinde sosyal tesisler, geniş otoparklar, basketbol, voleybol sahaları ile yürüyüş parkurları, geniş park alanları ve herkesin spor yapabilmesi için düzenlenmiş alanlar bulunacak. Böylece Giresun hem çok önemli bir stadyum kazanmış olacak hem de şehrin marka değeri büyüyecek. AK Parti iktidarında hedeflenen marka şehirler arasına Giresun da katılacak.

Çotanak Arena’nın tamamlanması halinde Giresunspor, FİFA standartlarında bir spor kompleksine kavuşmuş olacak. Böylece Giresunsporun başarısı daha da artacak,  herkesin özlediği, beklediği süper lige çıkma hedefi biraz daha somut hale gelmiş olacak. Bu statta ülkemizin saygın spor kulüpleri arasında maç yapılabilecek, milli maçlar oynanabilecek, hatta uluslararası müsabakalar düzenlenebilecektir. Giresun’da sportif etkinlikler artacak, sportif başarılar gelecektir.

Bu proje içinde bulunan bölümlerde çok sayıda personel görevlendirilerek yeni bir istihdam alanı oluşturulmuş olacak. Ayrıca dışarıdan gelecek sporcuların ve sporseverlerin şehrimize, ilimize önemli bir canlılık kazandırması sağlanmış olacak.  Örneğine büyükşehirde rastlanan Çotanak Arena’nın ilimize önemli bir prestij kazandırması bekleniyor.

Canikli konuşmasında, göreve geldiklerinden bu güne kadar Giresun ve Giresunlular için hizmet ettiklerini, milletimiz tarafından yeniden görev verilmesi halinde bu hizmetlerinin devam edeceğini, yeni dönemde bunlardan en önemlisinin ÇOTANAK ARENA stadını hayata geçirmek olacağını, bunun halkımız ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.Sayın Canikli'ye alt tarafı Alucra İlçe Stadının çimlendirilmesini 3 yıldır kendisi bizzat Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu açılışında söz vermesine rağmen yaptıramayan Alucra Gençleri ve Alucra Spor'a gönül veren insanlar, bu Arena stadına da yapılmasına şaşırmaz. Giresun'un her yerinde yapılan suni çim sahalar maalesef Alucra'da yapılmadı. 30 bin kişilik stat 30 sene sonra biterse hiçte şaşırmayız.

Biz şaşıralımda, Giresun o stadı en kısa sürede kazansın buna razıyız..YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber