Ana Sayfa Siyaset Giresun'a Prestij Projesi

Giresun'a Prestij Projesi

12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde çalışmalarına hız veren Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Merkez'de ilk seçim bürosunu açtı.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2011 Pazartesi 16:40
Giresun'a Prestij Projesi

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada çok yakın bir zamanda Giresun için önemli bir prestij projesini açıklayacaklarını ifade etti.

HAVAALANI MUTLAKA TAMAMLANACAK

Ordu-Giresun Havaalanı konusunda muhalefetin ‘Havaalanı yapılmayacak’ propagandasını eleştiren Milletvekili Canikli, “Havaalanının Giresun’a kazandırılması tarihi bir olaydır. Üç dört yıllık bir mücadele sürecinde sonunda yatırım programına alındı. 30 Mayıs tarihinde yapılacak ihaleye yeterlilik belgesi veren 7 firma katılacak.

Havaalanı projesi Giresun ve Ordu’nun çehresini değiştirecektir. Muhalefet maalesef böylesine büyük bir yatırımı hayal edemediği için halkı yanlış yönlendirmektedir” dedi.

GİRESUN NÜFUSU ARTIYOR

Giresun’dan göç olduğuna dair söylentilerin gerçeğini yansıtmadığını belirten Milletvekili Canikli, tersine Giresun’a göç olduğunu kaydederek şu ifadelere yer verdi, “Adrese dayalı nüfus sisteminin hayata geçmesiyle seçim öncelerinde yaşanan suni nüfus hareketlenmelerinin önüne geçilmiş oldu. Belediyeler nüfusa göre ödenek aldıkları için bu dönemlerde ilçelerde de nüfus artışları yaşanıyordu.

Yeni sistemle Şebinkarahisar’da nüfus 36 bin iken 13 bine geriledi. Diğer ilçelerde de yaşanan bu olay göçün göstergesi değildir.

Giresun’da 50 bin olan sigortalı sayısı Ak Parti döneminde 81 bine çıkmıştır. Ak Parti döneminde en az 15 bin kişiye iş olanağı sağlandı”


TERÖR AK PARTİ’Yİ HEDEF ALIYOR

12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde terör örgütü PKK’nın Ak Parti’yi hedef aldığını kaydeden Milletvekili Canikli, “Son dönemlerde kan kaybeden terör örgütü, beslendiği damar olan Güneydoğu’daki insanların yönünü Ankara’ya çevirmiş olmasından rahatsızlık duyuyor. Bölge insanı ile terör örgütü arasına set çekilmemesi için Ak Parti’yi hedef alıyorlar.

Son yıllarda derin yapılarla olan ilişkileri ön plana çıkan terör örgütü tasfiye sürecine girmiştir. Son çabaları da sonuç vermeyecektir. Birileri şehit cenazeleri üzerinden siyasi hesaplar yaptı fakat milletimizin sağduyusu bu planları bozmuştur.

Güneydoğu ve Doğu bölgesindeki insanların % 80'i milli beraberlikten yana tavır sergiliyorlar. Bu bölgelerde BDP’ye alternatif olacak tek parti Ak Parti’dir. Diğer muhalefet partileri bu bölgeler için yapıcı söylemler geliştirememişlerdir.

Zaten seçimlerde de milletin sağduyusunun yansıması sandıklara yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

Giresunekspres


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber