Ana Sayfa Siyaset Giresun'da AKP'ye 33 Aday Adayı Başvurdu

Giresun'da AKP'ye 33 Aday Adayı Başvurdu

2011 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçim başvurularının AK Parti'de sona ermesiyle aday adaylığına müracaat eden sayı ise netleşti.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2011 Perşembe 10:50
Giresun'da AKP'ye 33 Aday Adayı Başvurdu

Başvuruların sona ermesiyle AK Parti Giresun milletvekili aday adaylığında geçen genel seçimlere göre artış yaşandığı görüldü.

AK Parti'den aday adaylığına 2002 genel seçimlerinde 24, 2007 genel seçimlerinde 23 kişi müracaat ederken haziran ayında yapılacak genel seçimler için ise müracaat eden sayısı 33 oldu. 2002 ve 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den hiçbir bayan aday adaylığını açıklamazken 2011 yılı genel seçimleri içinse Ayşe Melikoğlu, Emine Özcan ve Nilüfer Demir olmak üzere dört bayan aday adaylığını açıkladı.

Bayan aday adaylarının dışında 3’ü mevcut milletvekilleri Nurettin Canikli, Ali Temür ve Hacı Hasan Sönmez, ikisi eski milletvekilleri Hasan Aydın, Adem Tatlı iken diğer aday adayları ise şu isimlerden oluştu:

"Abdullah Günay, Adnan Sağlık, Ahmet Çıtlakoğlu, Aladdin Akaya, Aytekin Şenlikoğlu, Ercan Türk, Faik Karakılıç, H. İbrahim Şengün, İrfan Güvendi, K. Başat Çolak, Köksal Çamalatı, M. Arslan Küçük, Mehmet Emür, Mehmet Geldi, Mustafa Pul, N. Gürsel Karaibrahim, Oğuz Şimşek, Osman Alkuru, Özgür Yücesan Yılmaz,Serkan Demir, Turan Karadeniz, Yakup Akın, Yakup Civil ve Yüksel Bölük"YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber