Ana Sayfa Güncel Giresun'da İHL'nin Büyük Başarısı

Giresun'da İHL'nin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği´nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye genelinde İmam Hatip Lisesi arasında yapılan Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Giresun'daki okullar bölge birincisi oldu.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 09:07
Giresun'da İHL'nin Büyük Başarısı

Giresun'da bulunan 12 İmam Hatip Lisesi arasında yapılan yarışmalarda ezgi dalında Alucra İmam Hatip Lisesi, Tiyatro dalında Tirebolu İmam Hatip Lisesi, bilgi dalında Giresun İmam Hatip Lisesi, şiir dalında Eynesil İmam Hatip Lisesi, hitabet dalında Keşap İmam Hatip Lisesi il birincisi olarak Giresun´u temsilen bölge finalinde yarıştı.

Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane illerindeki İmam Hatip Lisesi öğrencilerin katıldığı, Trabzon´da yapılan bölge yarışması büyük çekişme ve coşkuya sahne oldu.

Alucra İmam Hatip Lisesi öğrencileri Negehan Yayıkçı, Tuğba Demirci, Saadet Kunukçu, Merve Boşnak, Ebrar Bıyıkçı ve solist Fatma Alış kıyafetleri, sesleri ve performanslarıyla jüriyi ve seyirciyi büyüleyerek, ezgi dalında Karadeniz Bölge birincisi oldu.

Tirebolu Anadolu İmam Hatip Lisesi ise Ashabu´l Ğar isimli oyunu ile Arapça Tiyatro dalında bölge birincisi seçildi.

Bu yıl ikincisi yapılan Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaların Türkiye Finali 16 Mayıs 2011 tarihinde, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılacak.

Giresun Müftüsü Necati Akkuş, "Bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Giresun'u en iyi şekilde İstanbul´da yapılacak Türkiye Finalinde temsil edeceklerini ve başarı kazanacaklarına inanıyoruz." dedi.

Yenitirebolu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber