Ana Sayfa Güncel GİRESUN'DA TERÖR ZİRVESİ

GİRESUN'DA TERÖR ZİRVESİ

Karadeniz Bölgesi'nde son aylarda PKK terörünün artması üzerine Giresun'da toplanan geniş katılımlı terör zirvesinde, Güney ve Doğu Anadolu'dan Karadeniz'e yayılan PKK terörü masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2010 Perşembe 08:47
GİRESUN'DA TERÖR ZİRVESİ

Karadeniz Bölgesinde son aylarda PKK terörünün artması üzerine Giresun'da yapılan koordinasyon toplantısına İstanbul, Tunceli, Sivas ve Bingöl'ün terör müdürleri de katıldı.

Toplantıda, PKK'nın Karadeniz'de barınamaması için istihbarat ve operasyonların artırılması kararı alındı. Ayrıca PKK timlerinin sızabileceği tüm unsurların önceden belirlenerek etkisizleştirilmesi planlandı. Üst düzey bir emniyet yetkilisi PKK'lıların bağımsız değil Kandil'den gelen talimatlar doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi.

PKK, hayalini kurduğu Karadeniz yapılanması için yıllardan bu yana önemli çalışmalar yaptı. Ancak bölge halkının bölücü teröre aşırı tepkisi nedeniyle bölgede amacına ulaşamadı.

Güvenlik güçlerinin tespitine göre Karadeniz'de saldırıları düzenleyen 30 kişi. 6 ayrı tim, 5'erli gruplar halinde hareket ediyorlar. Ağırlıklı olarak Tokat, Sivas, Ordu ve Giresun illerinin kırsal alanlarında yuvalanmış durumdalar. PKK; Karadeniz Bölgesi'ni hedef seçerek, son 6 ayda 3 değişik ilde pusuya düşürdükleri 10 güvenlik görevlisini şehit etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber