Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Giresun'da 100. Bypass Ameliyatı

Giresun'da 100. Bypass Ameliyatı

Giresun Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde, 2015 yılı Ekim ayında açılan Anjiyo ve Kardiyovasküler Cerrahi Ünitesi faaliyetlerine devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 21:03
Giresun'da 100. Bypass Ameliyatı

Açıldığı günden bu yana 12 Aralık Pazartesi günü 100. Bypass ameliyatını gerçekleştiren ekibe anlamlı bir tören gerçekleştirildi.

Törende 100. Bypass ameliyatına özel hazırlanan pastayı ilk bypass ameliyatı olan hasta Aysel İlanbek kesti. Hemşireleri tarafından hastaya çiçek takdim edildi. Ayrıca İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitim alan, anjiyo-KVC ünitelerinin ekip üyelerine Genel Sekreter Op. Dr. Hasan Arslantürk tarafından çiçek takdim edildi.

Genel Sekreter Op. Dr. Hasan Arslantürk; “kardiyovasküler cerrahi ve anjiyo üniteleri hastanemiz, ilimiz ve bölgemiz için büyük bir kazanımdır. Toplamda bugüne kadar KVC ekibimiz 100. bypass ameliyatını, 8 hastamıza aort replasmanı ameliyatı gerçekleştirdi, anjiyo ekibimiz tarafından 1.175 hastamıza anjiyo işlemi yapıldı, bunlardan 297’si acilden başvuran hastalarımızdı. Yine anjiyo işlemi sırasında 477 hastamıza stent işlemi, 23 hastamıza geçici, 16 hastamıza da kalıcı kalp pili uygulaması yapıldı. Bu iş hekimiyle, hemşiresiyle ekip işi, onlar bizim gözbebeğimizdir. Ekibimizin eline emeğine sağlık, hastalarımıza geçmiş olsun diyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Törende Mali Hizmetler Başkanı Mehmet Şahin, Başhekim Op. Dr. Tuncer Öztürk, Başhekim Yardımcıları Uz. Dr. Tolga Gürgen, Dr. Şevket Gürsoy, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü İpek Elifoğlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hülya Yımaz, Kardiyovasküler Cerrahi ve anjiyo ekibi katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber