Ana Sayfa Genel Giresun'da 38 Kişi Hakkında Yakalama Kararı

Giresun'da 38 Kişi Hakkında Yakalama Kararı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’na karşı yürütülen soruşturma kapsamında Giresun genelinde bugüne kadar toplam 309 kişi tutuklanırken 38 şüpheli hakkında daha yakalama kararı verildi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2016 Çarşamba 20:41
Giresun'da 38 Kişi Hakkında Yakalama Kararı

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, soruşturmalar kapsamında, FETÖ/PDY üyeliği, yöneticiliği ile 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'a muhalefet suçlarından 15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar Giresun merkezinde 208 şüphelinin tutuklandığını belirtti.

Şüphelilerden 159'unun adli kontrol altında olduğunu vurgulayan Kaya, "Halen 24 şüpheli hakkında yakalama kararı bulunmaktadır." bilgisini paylaştı.

Espiye ilçesinde 13 şüphelinin tutuklandığını, 5'i hakkında da yakalama kararı bulunduğunu bildiren Kaya, şunları kaydetti:

"Bulancak ilçesinde 12 şüpheli tutuklandı, 3'ü adli kontrol altına alındı. Bu ilçede halen 5 şüpheli hakkında yakalama kararı bulunuyor. 32 kişinin tutuklandığı Tirebolu ilçesinde 7 şüpheli adli kontrol altına alındı, 1 kişi ise aranıyor. Görele ilçesinde 7 şüpheli tutuklandı, 2'si de adli kontrol altına alındı."

Soruşturma kapsamında Dereli ilçesinde 14 şüphelinin tutuklandığını anımsatan Kaya, bu ilçede 2 kişinin adli kontrol şartıyla tahliye edildiğini bildirdi.

Kaya, 15 şüphelinin tutuklandığı Şebinkarahisar ilçesinde 4 kişinin adli kontrol altında bulunduğunu belirterek, bu kişilerden 3'ü hakkında yakalama kararı çıkarıldığını sözlerine ekledi.

Alucra'da 6 Tutuklama

Kaya’nın yaptığı açıklamaya göre Cumhuriyet Başsavcılık tarafından başlatılan FETÖ/PDY  Terör  Örgütüne  yönelik yapılan soruşturmalarda il merkezinde ve ilçelerde bugüne kadar FETÖ/PDY üyeliği, yöneticiliği ile 6415 sayılı kanuna muhalefet suçlarından Giresun Merkez ilçede 208, Espiye’de 13, Bulancak’ta 12, Tirebolu’da 32, Görele’de 7, Dereli’de 14, Şebinkarahisar’da 15 ve Alucra’da 6 şüpheli tutuklanırken yine Merkez ilçede 159, Bulancak’ta 3, Tirebolu’da 7, Görele’de 2, Dereli’de 2, Şebinkarahisar’da 4 ve Alucra’da 1 şüphelinin adli kontrol altına alındığı bildirildi.

Açıklamada, halen Merkez’de 24, Espiye’de 5, Bulancak’ta 5, Tirebolu’da 1 ve Şebinkarahisar’da 3 şüpheli hakkında yakalama kararı bulunduğu açıklandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber