Ana Sayfa Siyaset Giresun'da Tarihi Sevinç

Giresun'da Tarihi Sevinç

Nurettin Canikli’nin Binali Yıldırım Başbakanlığındaki 65. Hükümet’te başbakan yardımcısı olarak yer alması Giresun’da büyük sevinçle karşılandı.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 21:21
Giresun'da Tarihi Sevinç

Canikli’nin başbakan yardımcısı olmasının Giresun’un gücüne güç katacağını kaydeden Giresunlular mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı 65.Hükümet’te Nurettin Canikli’nin başbakan yardımcısı olarak yer almasını değerlendiren sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, "Giresun tarihinde ilk kez başbakan yardımcılığıyla onurlandırıldı. Bu Giresun’un gücüne güç, prestijine prestij katacaktır” ifadelerinde bulundular.

GİRESUN’UN GÜCÜNE GÜÇ, PRESTİJİNE PRESTİJ KATMIŞTIR

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Muzaffer Danalıoğlu, Giresun’un tarihinde ilk kez başbakan yardımcılığı ile taçlandırıldığını ifade ederek, Nurettin Canikli’nin bu görevinin memleketimiz Alucra ve ilimiz Giresun'a hayırlı olmasını diledi.

Başbakan Yardımcısı Canikli’nin Giresun için büyük bir şans olduğunu söyleyen Danalıoğlu,

"Gümrük ve Ticaret Bakanlığı dönemlerinde ülkemize, ilimize, ilçemize kazandırdığı yatırım ve hizmetler ortada, yeni dönemde bu hizmetler katlanarak devam edecektir. Canikli’nin Başbakan Yardımcısı olması Giresun’un gücüne güç, prestijine prestij katmıştır. Giresun’un memleketimiz Alucra'nın gözü aydın. Sayın Canikli, 65. Hükümette başbakandan sonra ikinci adam olmuştur. Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu olarak, Alucralı hemşerileri olarak gurur duyuyoruz, tebrik eder, ülkemize ve memleketimize hayırlı lamasını diliyoruz" dedi.

CANİKLİ YÖREMİZ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Alucrahaber.com olarak yatırıma aç olan ilçemiz Alucra için sayın Canikli büyük bir şanstır. Doğup büyüdüğü topraklara her fırsatta sıla-i rahim yapan Bakanımız, ilçemizin kalkınması ve yeni dönemde yeni rektörümüzle yeni yatırımların öncüsü olacağına tüm kalbimizle inanıyor, yeni görevinin ülkemize memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz. Allah çıktığı bu yolda hayırlı işlere imza atmayı nasip etsin. Alucralıların gururu...

YORUMLAR
 • yorum2016-05-27 03:41:40Sait PAÇA

  Sevgili adaşım Sn.Canikli 2002 yılından bu yana Milletvekili şimdi size soruyorum ben Alucra için yapılan icraata bakarım siz bence bir çevre ilçelere bir göz atın neler yapılmakta neler yapılmış sonra birde Alucra ya bakın neler yapılmış ben sn.vekilimiz kötüdür demiyorum. Ama Alucra da ne bir sanayi ne bir fabrika ne doğru düzgün iş sahası hiç bir şey yok insanlar işsiz bu yüzden Alucra yıllardır göç vermiyor mu ? Yani Sn.Akdağ işin özü altın yollar onların olsun biz gerçekten Alucrayı gün ve gün geliştirecek nüfusu artıracak yatırımlar ve projeler istiyoruz. Esnafı,köylüsü,çiftçisi,çalışanı,öğrencisi,memuru,askeri,polisi vs. yüzü gülsün istiyoruz. Sadece Adam gibi Hizmet yapsınlar her Seçimde oy istemeye gelenler verdikleri sözlerin Arkasında dursunlar.Saygılarımla

 • yorum2016-05-26 03:06:50Sait Akdağ

  Nurettin Canikli veya Başka bir siyasetçi Alucranın yollarına altın döşese, memleketi için hiçbir şey yapmayan ancak dedikodu yapan Alucralılar yine de 'Ne yaptı ki derler?'. Aha olmuyor mu?

 • yorum2016-05-25 08:29:01Sait PAÇA

  Öncelikle ilçemiz adına gerçekten gurur verici Sn.Bakanımızın başbakan yardımcılığına atanmasına canı gönülden mutlu oldum. Fakat Sn.Canikli bey, bakanlığında ilçemize ne gibi yatırımlar yaptı ki şimdi Başbakan yardımcısı neler yapacak!!! Alucra yıllardır kaderine terk edilmedi mi ? Ben kendi adıma konuşuyorum Alucra da iş imkanımız vardı da ben keyfimden mi gurbete çıktım bırakın Allah aşkına biraz reel olalım benim gibi yüzlerce genç Alucra sokaklarında işsiz kaldığı için bir bir gurbet yollarına düşmedi mi? her imkana ve potansiyele sahip bir ilçeyiz ama maalesef herhangi bir icraat gösterin bana Alucra'ya bunlar yapıldı deyin en basiti fabrika yerine bol bol kıraathaneler açılmış gençlerimiz bomboş gezmekte buraları işgal etmekte iş imkanı yok kardeşim yok! ama umut ediyorum ki bundan sonra Alucra için güzel işler yapılsın inşallah kaybedilen nüfus yeniden kazanılsın bence en büyük çalışmayı bu yönde yapmalıyız diye düşünüyorum yeni iş imkanları istihdam edilmeli yoksa gerisi boş!

 • yorum2016-05-25 07:11:57Yılmaz Bekçi

  Alucra için yatırım zamanı sayın bakanımız Alucramıza ülkemize hayırlar getirsin, gurur duyduk. İnşallah Alucra için güzel eserler bırakır, ondan bu milletin beklentisi çok. Rabbim memleketine hizmet edenlerden eylesin, Alucrayı unutmasın.

 • yorum2016-05-25 04:15:48Nuh DEMİRAĞ

  Alucra mız için hayırlara vesile olur inşallah,sayın Başbakan Yardımcımızın Allah yar ve yardımcısı olsun

 • yorum2016-05-25 03:21:45Ali Darama

  Kim ne derse desin sayın bakan ilçeye hizmet etmedi diyen nankörlük eder, 20 yıllık Kemal Bıyıkçı zamanında kalan harabe bina Canikli sayesinde kaldırıldı ortaya meydan çıktı. Sayın Bakanın Alucra için güzel bir şanstır bu zamana kadar yapılmayan işler şimdi yapılabilir Alucra için tarihi fırsattır. Asım beye çok iş düşüyor bu fırsat Alucra tarihinde bir daha gelmez! Hayırlı olsun

 • yorum2016-05-25 00:59:45alim avcı

  sayın bakanımıza yeni görevinde başarılar dilerim tüm cami amıza hayırlı olsun

 • yorum2016-05-24 15:08:39Kadir Bekiroğlu

  Yöremize hayırlı olsun, sayın Bakanı tebrik eder yeni görevinin hayırlar getirmesini dilerim.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber