Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ana Sayfa » Genel » Giresunlu Bakan İstiyor

Giresunlu Bakan İstiyor

Başbakan Erdoğan'ın "Ustalık Dönemi" olarak nitelendirdiği yeni dönem kabinesinde Ak Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin Maliye Bakanı olma ihtimali kulislerde dolaşıyor.

 
 
 
Giresunlu Bakan İstiyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinede önemli değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Başbakan Erdoğan, Maliye Bakanlığı'nda da değişiklik düşünüyor. Bu durumda, Mehmet Şimşek'in Batman'da gösterdiği performansında etkili olduğu gelen bilgiler arasında. Erdoğan'ın yerine düşündüğü ismin ise Nurettin Canikli olduğu tahmin ediliyor. İstanbul Defterdarlığı döneminde yıldızı parlayan Nurettin Canikli, Başbakan Erdoğan’ın gözdesi sayılabilecek önemli bir isim.

AK Parti Kurucu Üyesi olan Nurettin Canikli, Grup Başkanvekilliği, TBMM Kamu İktisadî Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığı ve Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyeliği gibi önemli görevleri üstlendi. 1960 yılında Alucra’da doğan Milletvekili Canikli, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek Lisansını İngiltere Sheffield Üniversitesi'nde para-banka-finansman alanında tamamladı.

Maliye Bakanlığı'nda Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve İstanbul Defterdarı Vekili olarak görev yaptı. Yeni Şafak gazetesinde ekonomik konularda köşe yazarlığı yaptı. Yeminli mali müşavirlik şirketinin ortağı olarak faaliyette bulundu.DİĞER İSİMLER Erdoğan’ın Başbakan yardımcılığı için düşündüğü isimler tanıdık.. Yıllardır Erdoğan en yakın kurmayları olarak bildiğimiz isimleri yine yakınında tutacak.. Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Ali Babacan, Ertuğrul Günay, Nimet Çubukçu ve Ömer Dinçer adı geçen muhtemel isimler.. Erdoğan'ın bakanlık için düşündüğü olası isimler ise şunlar;

URFA BAŞARISI BAKANLIK GETİRECEK Erdoğan'ın ustalık dönemi kabinesinde yapacağı ilk icraatı İçişleri Bakanını değiştirmek olacak.. Başbakan'ın muhtemel adayı Faruk Çelik.. Partinin önemli isimlerinden olan Çelik'in seçimde Şanlıurfa'da yürüttüğü başarılı seçim çalışması sonrası ve gösterdiği performans bu tercihte çok önemli. Şanlıurfa'dan çıkan 10 vekil AK Parti için önemli bir kıstas.. Ayrıca Çelik'in Alevi Çalıştayı'ndaki başarısı da oldukça önemli.

TURİZM BAKANLIĞI'NA 2 ADAY Erdoğan'ın yeni kurulan Turizm Bakanlığı için düşündüğü muhtemel isim tanıdık.. Antalya'da başarılı bir belediye başkanlığı yürüten Menderes Türel.. Belediyeyi CHP'ye kaptırmış olsa da Başbakan'ın önemli gözdelerinden..  Hükümetin turizmde 50 bin dolar gelir elde etme hedefi için uygun gördüğü isim Türel. Turizm Bakanlığı'nı bir anlamda CEO gibi yönetmesi bekleniyor.. Erdoğan'ın kabinesinde Turizm Bakanlığı için düşündüğü diğer bir isim ise Ömer Çelik. AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan Çelik, uzun zamandır siyasi danışmanlık yapıyor. Ömer Çelik'in AK Parti'deki 3. Dönemi ve bakan olmak için son şansı. Erdoğan'ın önemli adamlarından olan Çelik'i bakanlığa düşündüğü kulislere sızan bilgiler arasında.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA MÜEZZİNOĞLU AK Parti'nin sağlık alanında yaptığı yenilikler düşünülence en çok önem verdiği bakanlık Sağlık Bakanlığı. Erdoğan'ın bakanlık için düşündüğü isim ise Mehmet Müezzinoğlu. Müezzinoğlu'nun İstanbul teşkilatından gelen deneyimi aynı zamanda CHP'nin yeni kalesi Trakya için de kullanılacak. Başbakan'ın yeni stratejisi sahillerde yaşadığı başarıyı Trakya'ya da yaymak.. Bunun içinde Müezzinoğlu önemli bir tercih olacak.

TOKİ'DEN BAKANLIĞA Yeni kurulan Şehircilik bakanlığı için ise adı geçen tek isim eski TOKİ başkanı Erdoğan Bayraktar. Erdoğan, Trabzon'dan Meclis'e giren Bayraktar'ın TOKİ'de sergilediği başarıdan oldukça memnun.

KADIN KOLLARINDAN AİLE BAKANLIĞI'NA Erdoğan yine yeni kurulan bakanlıklardan biri olan Aile Bakanlığı için ise bir kadın vekil düşünüyor. Fatma Şahin Kadın kollarında gösterdiği başarıyı şimdi Aile Bakanlığı'nda sergileyecek. Özellikle Selma Aliye Kavaf'ın gösterdiği kötü performans Şahin'in önünü açtı.. Daha önce de bakanlık için adı geçen isimlerdendi.

ERDOĞAN'IN GÜVENDİĞİ İSİM Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için ismi geçen vekil Reha Denemeç. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, partide Ar-Ge'den sorumlu vekil. Bu konuda değişmez isim. Başbakan'ın yeni kabinesinde en çok güvendiği isimlerden. İcraatlarına oldukça güveniyor.

EN MEDYATİK BAKAN OLACAK Aday olduğu günden bugüne hep bakanlık için ismi geçti. Medyatik isim eski futbolcu Hakan Şükür, Erdoğan'ın Spor Bakanlığı için en kuvvetli adayı.

MİLLİ SAVUNMA Başbakan Erdoğan'ın Milli Savunma Bakanı olarak düşündüğü isim ise Köksal Toptan. Toptan, herkesin aklına Meclis Başkanlığı döneminde kazındı. TBMM'yi yönetirken ılımlı ve uzlaşmacı tavrıyla dikkat çeken Toptan, askere yakın bir isim.  Eşinin başı açık. AK Parti'nin beyaz kanadının temsilcisi. Daha önce Meclis Başkanlığı yapan Toptan'ın ANAP ve DYP geçmişi var. Askerle, AK Parti arasında köprü olacağı düşünüldüğü için Toptan, Erdoğan'ın olası adaylarından..

BÖLGE KONTENJANINDAN BAKAN OLACAK AK Parti Diyarbakır'dan seçilen vekili Galip Ensarioğlu'nun ismi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı için geçiyor. Ensarioğlu, bölge kontenjanından bakan olacak isimlerden.

EKONOMİYE İKİ DİL BİLEN BAKAN Denizli'de AK Parti’nin listesinde ilk sırada yer alan Nihat Zeybekçi, partisinin en büyük kozuydu. Başbakan’a yakınlığıyla bilinen Nihat Zeybekçi, AK Parti’nin seçim maratonunu sürükleyen isim oldu. İngiltere’de South London College’de Ekonomi Eğitimi alan Zeybekçi İngilizce ve Almanca olmak üzere iki dil biliyor. Zeybekçi'nin ismi Ekonomi Bakanlığı için geçiyor.

KALKINMA BAKANLIĞI 2007 seçimlerinde AK Parti Bingöl milletvekili olarak 22.Dönem T.B.M.M'ye giren Cevdet Yılmaz'ın ismi Kalkınma Bakanlığı için geçiyor. Yılmaz, II. AK Parti Hükümeti kabine değişikliği sırasında devlet bakanı olarak 60. hükümette de yer almıştı..İŞTE OLASI USTALIK DÖNEMİ KABİNESİ

1. Başbakan Yardımcısı / Cemil Çiçek 2. Başbakan Yardımcısı / Ali Babacan 3. Başbakan Yardımcısı / Ertuğrul Günay / Nimet Çubukçu 4. Başbakan Yardımcısı / Bülent Arınç / Ömer Dinçer 5. Adalet Bakanlığı / Sadullah Ergin 6. Dışişleri Bakanlığı / Ahmet Davutoğlu 7. İç İşleri Bakanlığı / Faruk Çelik 8. Turizm Bakanlığı / Menderes Türel / Ömer Çelik 9. Sağlık Bakanlığı / Mehmet Müezzinoğlu 10. AB Bakanlığı / Egemen Bağış 11. Çevre Orman ve Şehircilik Bakanlığı / Erdoğan Bayraktar 12. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı / Fatma Şahin 13. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı / Reha Denemeç 14. Milli Savunma / Köksal Toptan 15. Milli Eğitim Bakanlığı / Nimet Çubukçu 16. Gençlik ve Spor Bakanlığı / Hakan Şükür 17. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı / Zafer Çağlayan 18. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı / Galip Ensarioğlu 19. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı / Ömer Dinçer 20. Ekonomi Bakanlığı / Nihat Zeybekçi 21. Enerji Bakanlığı / Taner Yıldız 22. Maliye Bakanlığı / Nurettin Canikli 23. Kalkınma Bakanlığı / Cevdet Yılmaz 24. Ulaştırma Bakanlığı / Binali Yıldırım

Giresun Ekspres

 
16 Haziran 2011 Perşembe 10:30
Okunma: 1256
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1679 - İngiltere Kralı II. Charles parlamentoyu feshetti.
1848 - Kaliforniya'da altın bulundu.
1921 - Ankara-Sivas demiryolunun inşasına ilişkin yasa TBMM'de kabul edildi. Hattın inşası 1930 yılında tamamlandı.
1921 - Çerkez Ethem'in güçleri dağıtıldı.
1924 - Rusya'da St. Petersburg şehrinin adı, devrimci liderin (V.İ. Lenin) anısına Leningrad olarak değiştirildi.
1927 - Eczacılar ve eczaneler hakkında kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
1927 - Alfred Hitchcock'un ilk filmi The Pleasure Garden Birleşik Krallık'ta gösterime girdi.
1935 - İlk kutu bira, Krueger Brewing Company tarafından Richmond, Virjinya'da (Amerika Birleşik Devletleri) satışa sunuldu.
1938 - İzmir Telefon Şirketi hükümetçe satın alındı.
1943 - II. Dünya Savaşı: Franklin D. Roosevelt ve Winston Churchill'in katıldığı Casablanca Konferansı sona erdi.
1946 - Birleşmiş Milletler, Uluslararası Atom Enerjisi Komisyonu'nu kurdu.
1946 - Cumhuriyet Halk Partisi Sanat Ödülü'nü 35 Yaş şiiriyle Cahit Sıtkı Tarancı kazandı.
1949 - Behçet Kemal Çağlar Cumhuriyet Halk Partisi'nden ve milletvekilliğinden istifa etti.
1955 - Zonguldak'ta, Ereğli Kömür İşletmelerine bağlı Gelik ocağındaki grizu patlamasında 52 madenci öldü, 19 madenci yaralandı.
1956 - Eskişehir Cezaevi'nde 388 mahkum ayaklandı.
1959 - İstanbul Küçükyalı'da Neşe Sineması çöktü; 37 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
1961 - Yassıada duruşmalarında Başsavcı Altay Ömer Egesel, Adnan Menderes'in idamını istedi.
1961 - Marilyn Monroe ile Arthur Miller boşandılar. Çift beş yıldır evliydi.
1963 - Çatalca'da kara saplanan trenle ilgili haber yapmak için 23 Ocak'ta gazetelerinden ayrılan Hürriyet gazetesi yazarı Yüksel Kasapbaşı ile foto muhabiri Abidin Behpur ve aracın sürücüsü Yüksel Öztürk'ün donmuş cesetleri, Çatalca yakınlarında bulundu.
1966 - Hindistan havayolları'na ait Boeing 707 tipi bir yolcu uçağı, Bombay-New York seferini yaparken İsviçre'nin Cenova kentine inmeye hazırlandığı sırada, Alp dağlarının Mont Blanc tepelerine çarparak düştü: 117 kişi öldü.
1967 - Üniversite öğrencileri, Türkiye Milli Talebe Federasyonu'na karşı tutumu protesto ettiler. Ankara'da bir miting düzenlediler. Türkiye Milli Talebe Federasyonu 19 Ocak günü polis tarafından mühürlenmiş, 21 Ocak günü de beş yöneticisi tutuklanmıştı.
1972 - Mahir Çayan'a dedesinden kalan mirasa sıkıyönetim mahkemesi tarafından el konuldu.
1972 - İsmet İnönü "Siyasi suçlar için idam olmamalı" dedi ve sıkıyönetimin kaldırılmasını istedi.
1972 - Guam ormanlarında 2. Dünya Savaşı'ndan beri teslim olmamak için saklanan bir Japon askeri bulundu.
1978 - Sovyetler Birliği'ne ait nükleer reaktör taşıyan Cosmos 954 adlı uydu Dünya atmosferine girerken yanarak parçalandı, radyoaktif serpintileri Kanada'nın kuzeybatısına yayıldı. Dağılan parçaların ancak %1'i toplanabildi.
1980 - Başbakan Süleyman Demirel başkanlığındaki hükümetçe alınan ve 24 Ocak Kararları olarak bilinen ekonomik istikrar programı kamuoyuna açıklandı.
1983 - 1. Ordu ve İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Cumhuriyet gazetesinin basımı, yayımı ve dağıtımını yasakladı. Nadir Nadi ve yazı işleri müdürü Okay Gönensin hakkında dava açıldı.
1984 - Macintosh bilgisayarlar piyasaya sürüldü.
1986 - Voyager 2 uydusu, Uranüs'ün 81.500 km yakınından geçti.
1989 - Seri katil Ted Bundy, 1978'de 12 yaşındaki Kimberley Leach'i kaçırıp öldürmek suçundan, Florida'da elektrikli sandalye ile idam edildi.
1993 - Milliyetçi Çalışma Partisi, adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirdi.
1993 - Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldürüldü.
1994 - Türkiye'nin ilk haberleşme uydusu TÜRKSAT-1, fırlatıldıktan 12 dakika 12 saniye sonra okyanusa düştü.
2001 - Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, 4 koruması ve şoförü, uğradıkları silahlı saldırıda öldürüldü.
2004 - NASA'nın Opportunity adlı aracı, ikizi Spirit'ten iki hafta sonra Mars yüzeyine indi.
2006 - Kuveyt Parlamentosu, dokuz gün önce ölen Şeyh Cabir el Ahmed el Sabah'ın yerine geçen Emir Şeyh Saad el Abdullah'ı azletti. Parlamento, oybirliğiyle aldığı karara gerekçe olarak 75 yaşındaki Emir'in sağlık durumunun kötü olmasını gösterdi.
2006 - İran'ın güneybatısındaki Ahvaz kentinde meydana gelen iki patlamada 8 kişi öldü, 40'tan fazla kişi de yaralandı.
2008 - Gaziantep'te, terör örgütü El-Kaide'ye yönelik eş zamanlı on sekiz ayrı operasyonda bir polis şehit oldu, yedi polis ile bir vatandaş yaralandı. Operasyonda, dört kişi ölü ele geçirildi, on dokuz kişi gözaltına alındı.
41 - Caligula lakabıyla tanınan, zalimliği, despotluğu ve deliliği ile ünlü Roma İmparatoru Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus muhafızları tarafından öldürüldü.
 
Süper Loto
19.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010727325051
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber