Ana Sayfa Güncel Giresunlular CHP'yi Protesto Etti

Giresunlular CHP'yi Protesto Etti

Giresunlu bir grup vatandaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Giresun'dan ve İstanbul'dan Giresunlu aday göstermediği gerekçesiyle CHP'yi protesto etti.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2011 Pazar 20:40
Giresunlular CHP'yi Protesto Etti

Grup adına basın açıklaması yapan Abdullah Akgün, "Sosyal gerçekliklerden bihaber olan CHP kendi toplumlarından bihaber olduklarını böylece göstermişlerdir." dedi.

Siyasi partiler milletvekili adaylarını açıkladıktan sonra listelerdeki adayları beğenmeyen bazı vatandaşlar tepkilerini dile getiriyor. CHP´nin listelerinde Giresunlu aday göstermediğini gerekçe gösteren Giresun Platformu üyesi bir grup vatandaş Feshane otoparkında eylem yaptı. `Listesinde tek bir Giresunlu olmayan siyasiler bizden oy alamayacak´ yazılı pankart açan grup basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Abdullah Akgün, "Halkı temsil ettiğini söyleyen partilerin halkın içinden bir tek adayı listeye almaması demokrasi yoksunluğundan başka bir şey değildir. Tarihlerinde siyasetle uğraşan tabandan adaylar yerine parti yönetiminden paraşüt temsilciler seçmekle hangi zihniyete sahip olduklarını göstermişlerdir. Ülkemizde diğer gerçekler gibi cemaatler STK´lar ve hemşericilik gibi çeşitli aidiyetler de genel birer sosyal gerçekliliktir. Bu sosyal gerçeklikten bihaber olan CHP kendi toplumlarından da bihaber olduklarını böylece göstermiştir." diye konuştu.

Eylemin ardından grup olaysız dağıldı.

Giresun  Platformu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber