Ana Sayfa Güncel Gölet ve Barajlara Girmek Yasaklandı

Gölet ve Barajlara Girmek Yasaklandı

Gölet ve barajlara girmek yasaklandı Yaz aylarında serinlemek amacıyla baraj, gölet gölü, regülatör, sulama kanalı, drenaj kanalı ya da taşkından korumak amacıyla inşa edilen tesislerde ve akarsularda suya girmenin Giresun Valiliği’nin genelgesi ile yasaklandığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2016 Çarşamba 20:35
Gölet ve Barajlara Girmek Yasaklandı

Yaz aylarında serinlemek amacıyla baraj, gölet gölü, regülatör, sulama kanalı, drenaj kanalı ya da taşkından korumak amacıyla inşa edilen tesislerde ve akarsularda suya girmenin Giresun Valiliği’nin genelgesi ile yasaklandığı belirtildi.

Giresun Valiliği tarafından Devlet Su İşleri 226. Şube Müdürlüğü’ne gönderilen genelge ile il genelinde bulunan baraj ve göletlere girilmesinin yasak olduğu bildirildi.

Genelgede, “5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesine göre; sulama kanallarına, göletlere, nehirlere, girmek ve buralarda (bir metreden fazla yaklaşmak suretiyle) gezinmek, balık avlamak gibi davranışlarda bulunmak yasaklanmıştır” denilerek “Bu genelgede belirtilen yasağa uymayan, Genelgenin yerine getirilmesine  aykırı davranan, tatbik ve icrasına zorluk çıkaran kişilere, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca mülki amir, yetkili idare veya kolluk tarafından idari para cezası uygulanacaktır” idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Yasağa uyulmaması halinde idari para cezası uygulanacağı da ifade edilen açıklamada “Suya giren 15 yaş ve üzeri kişilere idari yaptırım cezası uygulanacak. Suya giren 15 yaşından küçüklerin sulardan çıkarılarak uzaklaştırılması sağlanacak. Ayrıca, müdürlük sorumluluk alanında bulunan baraj, gölet, taşkın ve sulama kanallarında, hiçbir şekilde suya girilmemesi gerektiği, suya girmenin can kayıplarına sebep olabilecek, DSİ tesislerinde suya girmenin Valilik emrine aykırı davranış olarak değerlendirileceğinden uymayanlar hakkında idari yaptırım cezası uygulanacak” denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber