Ana Sayfa Kültür / Sanat Grup Pena Her Perşembe Irmak Park'ta

Grup Pena Her Perşembe Irmak Park'ta

Grup Pena isimli canlı müzik grubu Alucra'da kuruldu.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2017 Çarşamba 10:54
Grup Pena Her Perşembe Irmak Park'ta

Grup Pena Her Perşembe Irmak Park'ta

Grup Pena Alucra Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sefa Eyyüp Çiçek, Müzik Öğretmenleri Ercan Konakçı ve Ferdi Avcı, üniversite öğrencileri Melih Maraş, Cengiz Yeşil ve Yusuf Serkan Ceylan'ın girişimleriyle kuruldu.

Cuma günleri Alucra Irmak Park'ta dinleyicileriyle buluşan Grup Pena farklı müzik tarzlarıyla ve enstrümanlarla bir sentez yapıp Alucra'da alışılmışın dışında bir kültür oluşturmayı amaçlıyor.

Grup Pena hakkında "grubun amacı Alucra'da sosyal yaşam anlamında farklı bir alternatifi Alucra'da yaşayan insanlara sunabilmek" olduğunu söyleyen müzik öğretmeni Ercan Konakçı beklentilerini şu şekilde dile getirdi.

"Bizler kaliteli ve seyir zevki yüksek bir etkinliği Alucra insanına sunabilmek adına ekipçe çok fazla çalışıyoruz ve beklentileri karşılamak adına her isteği muhakkak değerlendiriyoruz. Örneğin hafta sonu için Cuma günleri Alucra dışına çıkan dinleyiciler için programı bundan böyle Perşembe günleri yapmaya karar verdik.

Ancak yaptığımız programlarda üniversite öğrencilerinin ilgisinin olduğunu, Alucralı hemşehrilerimizin çok katılmadığını gördük. Her şeyden önce bu tarz etkinliklere sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Komşu ilçelerden bizi dinlemeye gelenler olmasına rağmen Alucra'dan aynı ilgiyi göremiyoruz. Yaptığımız iş ne kadar katılım olursa o kadar renklenecek ve zenginleşecek bir iş dolayısıyla Perşembe günleri bizleri yalnız bırakmayacaklarını umuyoruz. Alucra'daki cenazeler ve Giresun Şehidimizden dolayı ara verdiğimiz programımıza 13 Nisan Perşembe günü devam edeceğiz" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2017-04-14 04:40:31sena

    tebrik ediyorum gençleri,yolları açık olsun.yaz aylarında da dinleme imkanımız olacak mı?

  • yorum2017-04-12 05:02:53Emine Ekşi Karakuş

    Merhaba, öncelikle kardeşlerimizin yolu açık olsun ilk olmak Alucra gibi bir kasabada her yerde olduğu eminim ki zor olacak, fakat ilk olmaninda verdiği mutluluk hiç bir duyguyla degişilmez olduğunu belirtmek isterim. Alucra sosyal anlamda gençler icin olanaklari kisitli bir kasaba fakat olanaklar sunulsa bizler dahi memleketimize dönüp calisma olanaklari ile bilgilerimiz ve deneyimlerimizle kendi kasabimizin gelisimine katkida bulunsak bu ne büyük mutluluk olurdu..Bu sadece kişisel temennim..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber