Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Gülben ERGEN'den Alucra'ya Eğitim Desteği

Gülben ERGEN'den Alucra'ya Eğitim Desteği

Sanatçı Gülben Ergen'in başlattığı "Çocuklar Gülsün Diye' kampanyası kapsamında Alucra Yeşilyurt (Çakmanus) köyü anasınıfı öğrencilerimize yardım malzemeleri geldi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2010 Salı 09:45
Gülben ERGEN'den Alucra'ya Eğitim Desteği

Çocuklar Gülsün Diye, Türkiye genelinde başlatılan ana sınıfı  projesine başvurduğumuzda Gülben Ergen ve ekibi duyarsız kalmadı ve Alucra Yeşilyurt köyü ana sınıfı öğrencilerimize malzeme yardımı gönderdi..

İzmirli ilk tayin yeri Yeşilyurt ana sınıfı olan öğretmenimiz Tuğçe Aytek’ bizi arayarak… Eğitimin temellerinin atıldığı ve kişilik gelişiminin '%70'inin 0-6 yaşta tamamlandığı okul öncesi eğitime verdiği önemden dolayı, Sayın Gülben Ergen’e ve onun öncülüğünde başlatılan bu projede yer alan ekip arkadaşlarına,desteklerini ve duyarlılığını  esirgemeyen gönüllü ve yardımseverlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca,ihtiyaçlarımızın karşılanmasında büyük emeği geçen Tülay hanıma  katkılarından  ötürü teşekkürler.  Eğitime duyarlı insanlar varlığını yanımızda hissetmek bizlere umut, güç ve heyecan aşılamıştır. Tüm çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi dileğiyle.


Mardin Bilge Köyü’nde 2009’da yaşanan korkunç katliam pek çoğumuzun unutamayacağı bir olay. Katliamın duyulmasından sonra pek çok sivil toplum örgütü, olay nedeniyle ağır travmaya maruz kalan çocuklara yardım etmek için köye ziyaretlerde bulundu. Sanatçı Gülben Ergen de Bilge Köyü'nde yaşananları unutmamış ve ilk fırsatta orayı ziyaret etmişti. İşte Çocuklar Gülsün Diye projesi bu ziyaret sonucu ortaya çıktı. Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek ve 0-6 yaş arası çocuklara eğitim imkanı sağlamak amacıyla iki arkadaşıyla birlikte yola çıkan Ergen, kısa sürede hedeflerine adım adım ulaştıklarını belirtmiştir.

Bizde Alucrahaber.com ailesi olarak Yeşilyurt ana sınıfımıza gönderilen tüm malzemeler için, Sesimize duyarsız kalmayan, değerli sanatçımız Gülben Ergen hanıma, Meral Aydın hanıma, Çocuklar Gülsün Diye projesinde canla başla gönüllü çalışan tüm ekibe sonsuz teşekkür ederiz…

Bir söz vardır. Bir yıl sonrayı düşünüyorsan BUGDAY ek. 10 yıl sonrayı düşünüyorsan AĞAÇ dik. Yüz yıl sonrayı düşünüyorsan İNSAN yetiştir. Alucra ilçemizin kalkınması eğitimden geçiyor. Eğitimli nesiller yetiştirdiğimizde, ilçemiz kalkınmış olacaktır.  Bu konuda duyarlı insanlarımızı desteklerini bekliyoruz. Eğitime Umut Köprüsü olalım.

Saygılarımla
Tülay Dolu
Alucra.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber