Ana Sayfa Kültür / Sanat Güldeste Şairler Antolojisinde Alucra Adı Ölümsüzleşti

Güldeste Şairler Antolojisinde Alucra Adı Ölümsüzleşti

Dernek, vakıf ve stk kuruluşlarının desteği olmadan bireysel gayretleri ile Anadolu'ya sesimizi duyurmayı başaran şairlerimiz Yavuz Kayacık, Derya Tosun Yılmaz ve Orhan Çınar kültürel anlamda bir ilkin altına imza atılar.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2010 Salı 08:44
Güldeste Şairler Antolojisinde Alucra Adı Ölümsüzleşti

SEVGİ YOLU dergisi Manisa ili Salihli ilçesinden çıkarak tüm Anadolu'ya sevgi  taşıyan gönüllerin ve gönüllü emektarların dergisi.Ve bu yürek işçilerinin emekleriyle oluşan dergi Alucra ilçemizden üç şairimizin  şiirleri  ve yazılarına da her sayıda yer vermektedir.
Dergi ve Gündüz Yayınları tarafından her yıl hazırlanan "GÜLDESTE 2010 ŞAİRLER ANTOLOJİSİ" nin bu yıl ki sayısına; Anadolu’nun saygın şairlerinin yanı sıra ilçemizin kültür elçileri şair-yazar Derya Tosun Yılmaz, şair-yazar Yavuz Kayacık ve şair Orhan Çınar Özgeçmişleri ve şiirleri ile katıldılar.

Dernek, vakıf ve kuruluşların desteği olmadan bireysel gayretleri ile Anadolu’ya sesimizi duyurmayı başaran şairlerimiz Yavuz Kayacık, Derya Tosun Yılmaz ve Orhan Çınar kültürel anlamda bir ilkin altına imza atılar. Onlar farkına varmadan tarihin ilk sayfasına da isimlerini yazdırıyorlar. Onlar ilçemizin gururudur.Tamamen manevi destek beklentileri olan bu kültür neferlerini Alucra halkı yalnız bırakmayacaktır…

Kültürümüzün hizmetkarıyım diyerek 2003 yılında yola çıkan şairimiz Yavuz Kayacık, uzun uğraşlar sonucunda ilçemizin adını Anadolu’ya taşımayı başarmıştır. 2010 yılında vermiş olduğu bireysel emeğin hasadını almaya başlarken; ilçemizin ilk bayan şairi Derya Tosun Yılmaz ile tanıştıktan sonra Edebiyat Öğretmeni Mesut Kaymakçı’yı da bu halkaya ekleyerek güzel bir dayanışma imza atmıştır ve çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.Bu isimlerin yanı sıra; haber ve resimleriyle, şiir ve yazılarıyla gönül desteğiyle Orhan Çınar beyefendi ve Edebiyat fakültesi öğrencisi Ufuk Közleme kardeşimiz de bu halkanın vazgeçilmez isimlerindendirl. Halk müziği dalında sesine ve sazına güvendiğimiz genç kardeşimiz Mustafa Kara’da bu dayanışma sonucunda sesini duyurmaya başlamıştır.

İsmi gizlide kalmış memleketimiz cevherlerine her türlü desteği Alucra halkı şüphesiz verecektir. Bundan sonra ki amacımız İlçemizin sanat, kültür, edebiyat, halk müziği dalında gelişmesini sağlamak ve ismini ulaşabildiği kadar uzaklara ulaştırmaktır.

Tüm gönül davası arkadaşlarımızın yolu açık olsun.

2010 güldeste antolojisi edinmek isteyenler için irtibat numaraları

GÜNDÜZ AYDIN TEL: 0542 427 86 61
DENİZ ŞAHİNOĞLU: TEL: 0533 309 46 05

derya_tosun_ylmaz

yavuzkayack

orhan_nar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber