Ana Sayfa Güncel Gündüz Vakti Köye Boz Ayı İndi

Gündüz Vakti Köye Boz Ayı İndi

Kelkit'te bir boz ayı güpe gündüz köye indi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2016 Çarşamba 21:58
Gündüz Vakti Köye Boz Ayı İndi

Dağda ki domuz sürüsünden korktuğu için köye indiği öne sürülen ayı köy halkına korku dolu anlar yaşattı. Uyuşturucuyla vurulan ayı tekrar doğaya bırakıldı.

İlginç olay Kelkit ilçe merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Yeşilova köyünde, köy muhtarı Çetin Savaş'ın evinin önünde gerçekleşti.

Muhtar Çetin Savaş'a ait evin önüne inen boz ayı, köyde yaşayan bir vatandaşa saldıracağı sırada bölgede bulunan bir çoban köpeğinin saldırısı sonucu vatandaş ayının saldırısından ramak kala kurtuldu. Çoban köpeğine de saldıran ayıyı bir türlü alandan uzaklaştıramayan köylüler Kelkit Belediyesi'ni arayarak yardım istedi.

Ahıra kaçan ayı iğneyle bayıltıldı

Kelkit Belediyesi Zabıt ekipleri ve Gümüşhane Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirmeye çalıştıkları ayı kaçarak köyde bulunan bir ahıra girdi. Ahırda bulunan hayvanlara saldıracağı sırada uyuşturucu iğne ile bayıltılan ayı, yetkililer tarafından özenle kamyonete yüklenerek köyden uzaklaştırıldı.

Öte yandan geçen yıl da aynı köyde bir kadına ayı saldırısı olmuş, kadın ayının elinden yaralı kurtulmuştu. Saldırının ardından yetkililer bölgede geniş çaplı çalışma yapmış, yüksek kesimlerde ayılarının köye inmemesi için yemleme çalışması yapmış ve bölgeye ayıyı izlemek için fotokapan koymuştu.

Köylülerin iddiasına göre ise ayı bugün köye yakın bölgede 70-80 domuzdan oluşan sürüden korkması nedeniyle köye indi. Ayıyı bu kez canlı yakalayan yetkililer, köyden farklı bir bölgeye ayıyı bıraktı.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber