Ana Sayfa Kültür / Sanat Gurbetteki Karabörk Köyü Gençleri Sıla'da Buluştu

Gurbetteki Karabörk Köyü Gençleri Sıla'da Buluştu

Karabörk köyü gençlik kolları bu yıl 2. sini düzenlediği Sıla-i Rahim gezisini 07.01.2011-09.01.2011 tarihleri arasında 2 günlük gezi ile gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2011 Pazartesi 10:50
Gurbetteki Karabörk Köyü Gençleri Sıla'da Buluştu

Bu yıl  35 gençle birlikte köye giden gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ve köyümüz gençleri 07.01.2011 Cuma akşam saat 21:00'de İstanbul Okmeydanından hareket ettiler. Cumartesi günü Alucraya ulaştıktan sonra köye çıkarak akşam yemeğini köy konağında hep birlikte yediler.

Cumartesi akşam programında yemekten sonra konakta köyün genel durumu ile ilgili sohbet ettiler. Etkinliğe katılan gençlerin bir kısmı köy konağında geceyi geçirdiler. Pazar günü Sabah Kahvaltısını yine köy konağında yapan gençler; daha sonra köy mezarlığını, cenaze evini, köyün yaşlılarını ve hastaları ziyaret ederek Hayır dualarını aldılar.
 
Daha Sonra Köyün camisini, köy kuran kursunu ve cami dernek başkanını da ziyaret ettiler. Karabörk köyü Gençlik Kolları  Başkanı Ali Rıza Köymen ''Köyümüzde ve belkide Alucra genelinde bir gelenek başlattık. Yöremizi ve köyümüzü bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Sıla-i Rahim Gezisi ile ziyaret ettik. Büyük bir mutluluk içindeyim. Başlattığımız bu etkinliğin her yıl bizden sonra gelecek genç kardeşlerimiz tarafından da düzenlenmesini arzu ediyoruz. Hem köyümüzü ziyaret ediyoruz, Büyüklerimizin ellerini öpüp onların hayır dualarını alıyoruz, hem tüm genç kardeşlerimizle eğlenceli bir hafta sonu geçiriyoruz. Bize bu etkinlikte yine desteklerini esirgemeyen sayın Muhtarımız İbrahim Yamak'a, Hüseyin Yelek Hocamıza, Ali Fuat Yelek'e, Mehmet Köymen'e, Aydın Bodur'a Köy konağında bizlere çok emekleri geçen köyde bulunan genç kardeşlerimize, Alucra Doğuş Turizmin değerli kaptanları Dursun ve Sait abimize, bu etkinlikte bizlere destek olan tüm köylülerimize ve etkinliğimize katılan tüm genç kardeşlerimize çok teşekkür ederim" dedi.

Gençlerimiz Pazar günü saat 17:00 itibariyle köyden  ayrılarak İstanbul'a döndüler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber