Ana Sayfa Genel Hafızlar Velileriyle İftar Yaptı

Hafızlar Velileriyle İftar Yaptı

Alucra Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu öğrenci ve velileri iftar yemeğinde buluştu.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2017 Pazar 02:50
Hafızlar Velileriyle İftar Yaptı

İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak, İlçe Müftüsü Muhammet Salman, öğrenci velileri, Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrencilerin katıldığı iftar yemeği sıcak bir ortamda gerçekleşti.

Verilen iftar yemeğinin ardından yapılan çay ikramından sonra Kaymakam Ali Altınkaynak ve İlçe müftüsü Muhammet Salman öğrenci velilerine hitap etti.

İlçe Müftüsü konuşmasında, çocukların Allah’ın kelamını ezberlemek ve iyi bir Müslüman olmak için müftülüğümüze emanet olduklarını, müftülük ve öğreticiler ile birlikte çocukların en iyi şekilde eğitildiklerini vurguladı. Ramazan ayının akabinde çocukların Boyluca’da bulunan ek binamıza kampa gideceklerinin müjdesini verdi.

Kaymakam Ali Altınkaynak’ta konuşmasında şunları söyledi;

"Kaymakamlık olarak Kur’an Kursunun her türlü istek ve ihtiyacına cevap vermekteyiz, ancak siz velilere düşen ise çocukların motivasyonunu en üst düzeyde tutmanızdır. Hafızlık uzun ve yorucu bir maraton bu maratonda eğitimciler kadar evdeki hazırlık aşaması da önemlidir" dedi.

Yemeğe katılan veliler, iftar yemeği organizasyonundan ötürü teşekkürlerini dile getirdiler. Kur'an Kursu öğrencileri tarafından okunan Kur'anı Kerim ve duaların ardından program sona erdi.

 

YORUMLAR
  • yorum2017-06-17 19:34:31Mehmet

    Böyle güzel bir program düzenledikleri için kaymakamımızdan ve müftümüzden Allah razı olsun bu çocuklarımızın da Rabbim vatana millete hayırlı bir birey olarak yetişmelerini nasip etsin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber