Ana Sayfa Güncel Hafızlarımız Boyluca Külliyesinde

Hafızlarımız Boyluca Külliyesinde

Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunda okuyan öğrencilerimiz Boyluca Köyünde yeralan muhteşem Külliye'de iki ay boyunca eğitim görecekler.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2017 Perşembe 14:03
Hafızlarımız Boyluca Külliyesinde

İlçe Müftülüğümüze bağlı olarak eğitim ve öğretime devam eden Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunda okuyan öğrencilerimiz Boyluca Köyünde yeralan muhteşem Külliye'de iki ay boyunca eğitim görecekler.

Öğrencilerimizi şehrin gürültülü ve stresli ortamından uzaklaştırarak, eğitim ve öğretimde kalite ve verimi arttırmayı hedeflediklerini dile getiren yetkililer, 3 Temmuz tarihinden itibaren iki ay süreyle hafızlık eğitiminin Külliyede devam edeceğini ifade ettiler. Ayrıca bina çok güzel yapılmış, eğitim ve öğretim açısından hiç bir eksiği yok böyle bir yer değerlendirilmeli şeklinde beyanda bulundular.

Halen Kursumuzda 2 kadrolu 1 adet fahri olmak üzere 3 Kur'an Kursu Öğreticisi ve 23 hafız adayı ile eğitim ve öğretime devam ediliyor.

Kendileriyle görüştüğümüz İlçe Müftümüz Muhammet SALMAN;

"Bu sene ilçe Müftülüğü olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir projeyi hayata geçirmeyi planladık. Bu proje kapsamında İlçe İmam-Hatip Orta okulunda 5. sınıfa yeni başlayanlar için, Hafızlık sınıfı açacağız. Öğrenciler hem okulda örgün eğitimlerine devam edecekler, hem de Kursumuza kayıt yaptırarak hafızlık eğitimi alacaklar. Öğrencilerimizin eğitim hayatlarında bir kesinti olmadan, sosyal, kültürel ve manevi yönden en mükemmel şekilde yetişmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Çocuklarımıza sadece Kur'an-ı ezberletmeyle yetinmeyecek onları Kur'an ahlakıyla süsleyip düzgün bir birey olarak yetişmeleri için de azami çaba harcayacağız. Bu bağlamda yeni öğrenci kayıtlarımız devam ediyor. Yeni hafız adaylarımızı bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Hafızlarımız Kurban Bayramından sonra tekrar Alucra Merkezde yeralan binamıza geri dönecek, eğitim ve öğretime burada devam edilecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber